Η Α.Ε. Αιγίου αναδείχθηκε νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι της Γ’ Κατηγορίας με τον Κεραυνό Σελιανιτίκων, του οποίο επιβλήθηκε με 4-0 στο γήπεδο του Δημητρόπουλου. Έτσι, η ομάδα του Τάκη Παπακωνσταντίνου πέτυχε την 7η φετινή της νίκη και βρίσκεται στο -2 από τον 5ο της βαθμολογίας Πυρσό Πατρών, έχοντας βέβαια το ρεπό της.
Αγωνιστικά η Α.Ε.Α. παρουσίασε γενικά μέτρια εικόνα και δεν είχε καλά τελειώματα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όπου και ο Κεραυνός ήταν πιο ανταγωνιστικός. Στην επανάληψη ο τερματοφύλακας των Σελιανιτίκων Άγγελος Μερκούρης πραγματοποίησε μεγάλες επεμβάσεις κρατώντας το «μηδέν» μέχρι το 61’, χρονικό σημείο στο οποίο οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασέ του Τριανταφυλλόπουλου μετά από φάουλ του Τριανταφύλλου. Εδώ αξίζει να αναφερθεί, ότι στη φάση αυτή οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα αφενός ότι το γκολ προήλθε από θέση οφσάιντ και αφετέρου ότι ο α’ βοηθός κ. Κουτσοχέρας δεν βρισκόταν στη θέση του. Τελικά τη φάση πήρε πάνω του ο διαιτητής κ. Βαρνακιώτης, που έδειξε κατευθείαν τη σέντρα κι έτσι έγινε το 1-0.
Από εκεί και πέρα, άλλαξε η ψυχολογία των δύο ομάδων και η Α.Ε. Αιγίου σημείωσε ακόμα τρία τέρματα σε διάστημα 15 λεπτών. Συγκεκριμένα, ο Ηλίας Τριανταφυλλόπουλος πέτυχε χατ-τρικ σκοράροντας στο 70’ με πέναλτι (που κέρδισε ο Παρίσης σε ανατροπή του Σπ. Μερκούρη) και στο 76’ με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ τον επίλογο για το τελικό 0-4 «έγραψε» στο 85’ ο Χρήστος Χριστοδουλόπουλος με δυνατό σουτ.

Κεραυνός Σελιανιτίκων: Αγγ. Μερκούρης, Θεοδωρόπουλος, Μπαρμπάκης, Γιαννόπουλος, Σπ. Μερκούρης, Αλεξόπουλος, Ρηγόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κόκλας (60’ Κωστόπουλος), Αντωνόπουλος, Διαμαντόπουλος.
Α.Ε. Αιγίου: Αναγνωστόπουλος, Μεσσήνης (77’ Κοσσαράς), Αντωνόπουλος, Ψηλός, Μαγειράκης (46’ Παρίσης), Αυλωνίτης (81’ Αναστασόπουλος), Αϊντίν, Χριστοδουλόπουλος, Λυμπέρης, Στ. Τριανταφύλλου, Τριανταφυλλόπουλος (78’ Καπάνταης).