15:00 – ΕΡΤ 3
Βέροια – Καβάλα  (Ελληνικό Πρωτάθλημα Football League, ποδόσφαιρο)

15:30 – ΕΡΤ Play1
Ρέθυμνο – Πανιώνιος  (Basket League, μπάσκετ)

15:30 – ΕΡΤ Play2
Κολοσσός Ρόδου – Προμηθέας Πάτρας  (Basket League, μπάσκετ)

15:30 – ΕΡΤ Play3
Ηφαιστος Λήμνου – Λαύριο  (Basket League, μπάσκετ)

15:30 – ΕΡΤ Play4
Ηρακλής – Λάρισα  (Basket League, μπάσκετ)

15:45 – Eurosport 2
Αυστραλιανό Open, τένις

16:00 – Novasports 1 HD
Σπαλ – Μπολόνια  (Ιταλικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

16:30 – COSMOTE SPORT 3 HD
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Λειψία  (Γερμανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

16:30 – COSMOTE SPORT 6 HD
Γκλάντμπαχ – Μάιντς  (Γερμανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

16:30 – COSMOTE SPORT 7 HD
Βόλφσμπουργκ – Χέρτα Βερολίνου  (Γερμανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

16:30 – COSMOTE SPORT 8 HD
Φράιμπουργκ – Πάντερμπορν  (Γερμανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

16:30 – COSMOTE SPORT 9 HD
Ουνιόν Βερολίνου – Άουγκσμπουργκ  (Γερμανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

17:00 – ONE Channel
Σαουθάμπτον – Τότεναμ  (Κύπελλο Αγγλίας, ποδόσφαιρο)

17:00 – COSMOTE SPORT 2 HD
Βαλένθια – Μπαρτσελόνα  (Ισπανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

17:45 – ΕΡΤ Sports HD
Περιστέρι – Α.Ε.Κ.  (Basket League, μπάσκετ)

18:30 – Novasports 3 HD
Μαρσέιγ – Ανζέ  (Γαλλικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

19:00 – Novasports 1 HD
Φιορεντίνα – Τζένοα  (Ιταλικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

19:30 – ONE Channel
Χαλ – Τσέλσι  (Κύπελλο Αγγλίας, ποδόσφαιρο)

19:30 – COSMOTE SPORT 1 HD
Μπάγερν Μονάχου – Σάλκε  (Γερμανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

19:30 – COSMOTE SPORT 2 HD
Αλαβές – Βιγιαρεάλ  (Ισπανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

19:30 – ΕΡΤ Play1
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, καλλιτεχνικό πατινάζ

19:30 – Novasports 2 HD
Α.Ε. Λάρισας – Παναθηναϊκός  (Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League, ποδόσφαιρο)

20:00 – ΕΡΤ Sports HD
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών, τελικός πόλο

20:45 Novasports 3 HD
Χεράκλες – Φέγενορντ  (Ολλανδικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

21:00 – Novasports 4 HD
Μονακό – Στρασβούργο  (Γαλλικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

21:30 – COSMOTE SPORT 9 HD
Κάζαλματζορε – Ιμόκο Κονελιάνο  (Ιταλικό Πρωτάθλημα Γυναικών, βόλεϊ)

21:30 – COSMOTE SPORT 6 HD
Μπανταλόνα – Σαραγόσα  (Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας, μπάσκετ)

21:45 – Novasports 1 HD
Τορίνο – Αταλάντα  (Ιταλικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)

22:00 – COSMOTE SPORT 2 HD
Σεβίλλη – Γρανάδα  (Ισπανικό Πρωτάθλημα, ποδόσφαιρο)