Καθυστερημένη κατά 92 λεπτά έφθασε η Α.Ε. Αιγίου στον πολυπόθητο στόχο της, αφού επικράτησε στο γήπεδο της Ροδιάς της Α.Ε. Αρόης με σκορ 2-1 και βρίσκεται στο -2 από την ζώνη των πλέι-οφ στον 2ο όμιλο της Γ’ Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι του Τάκη Παπακωνσταντίνου για ένα ακόμη παιχνίδι του πρωταθλήματος άφησαν το άγχος να τους κυριεύσει από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και ευτυχώς για αυτούς στις καθυστερήσεις του αγώνα ένας αμυντικός, ο Κώστας Τσέλιος με το 2ο φετινό του γκολ, έβγαλε τα …κάστανα από την φωτιά και τους οδήγησε στην 6η φετινή νίκη τους και 4η εντός έδρας.
Μάλιστα η Α.Ε. Αιγίου είχε προηγηθεί στο σκορ στο 17’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του νεοαποκτηθέντος Ηλία Τριανταφυλλόπουλου, που άνοιξε λογαριασμό τερμάτων με τη νέα του ομάδα, όμως αυτό το προβάδισμα δεν μπόρεσαν να το διαχειριστούν όπως θα ήθελαν. Κι αυτό γιατί οι φιλοξενούμενοι του Θόδωρου Πατρώνη παίζοντας τελείως ελεύθερο ποδόσφαιρο, έστω και με διπλή ζώνη άμυνας, κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 68’ με τον Γιώργο Πλούμη (10ο φετινό) που σκόραρε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι και να βάλουν αρκετά δύσκολα στους αντιπάλους τους. Όμως όπως προαναφέραμε στο 92’ ήρθε η λύτρωση για την Α.Ε. Αιγίου, η οποία στο 79’ είχε και δοκάρι μ’ έναν άλλο νεοαποκτηθέντα τον Χρήστο Τσέντζο.

Α.Ε. Αιγίου: Αναγνωστόπουλος, Μητρόπουλος (65’ Μαμάκης), Αντωνόπουλος, Τσέλιος, Ψηλός (77’ Μαγειράκης), Αυλωνίτης, Παρίσης, Κλουκινιώτης (54’ Σωτηρόπουλος), Λυμπέρης, Τσέντζος, Τριανταφυλλόπουλος.
Α.Ε. Αρόης: Καράπαπας, Χουντάλας, Κανελλάκης (72’ Τσονιώτης), Παναγιωτακόπουλος, Κουστουμπάρδης, Πολυζωγόπουλος, Κωστόπουλος, Καραγκούνης, Σιδεράκης (26’ λ.τ. Μπαρής), Πλούμης, Καζανάς (78’ Ράμα).