Α’ Κατηγορία: Α.Ε. Καλαβρύτων-Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας 2-2

0
192

Σ’ ένα ματς πραγματική διαφήμιση του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου και το οποίο εξελίχθηκε σε πραγματικό …θρίλερ, τα Καλάβρυτα και η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, με φυσική συνέπεια στην παρούσα φάση να χάσουν αμφότερες από δύο πολύτιμους βαθμούς, που δεν εξυπηρετούσε καμία ομάδα.
Οι γηπεδούχοι του Νίκου Παπαχριστόπουλου και του Κωστή Βλάχου είχαν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, χρονικό διάστημα στο οποίο άνοιξαν το σκορ στο 17’ με τον Δημήτρη Καλαμαρά που σκόραρε για 2ο διαδοχικό παιχνίδι, ενώ στο 38’ είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Δημήτρη Παπαδόπουλου και μία – δύο ακόμη ξεκάθαρες ευκαιρίες να «κλειδώσουν» το παιχνίδι.
Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι, στο ντεμπούτο του Νίκου Ψυχογιάννη στον πάγκο τους, έφεραν τα πάνω – κάτω κυρίως λόγω τριών μαζεμένων αλλαγών που έκανε ο προπονητής τους αμέσως με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Έτσι, κατόρθωσαν να φθάσουν στην ολική ανατροπή στο 55’ με τον Δημήτρη Κλουκίνα (5ο φετινό γκολ, με τον τελευταίο να μετατρέπεται σε δήμιο για τους Καλαβρυτινούς αφού από τα 6 γκολ που έχει πετύχει η ομάδα του σε βάρος των γηπεδούχων αυτός έχει σημειώσει τα 4) και στο 81’ με τον Γιώργο Κυρίκο (2ο φετινό γκολ).
Και ενώ όλα έδειχναν ότι η ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας θα έφευγε μ’ ένα σπουδαίο τρίποντο στις αποσκευές τους, τα ψυχωμένα Καλάβρυτα αφού στο 83’ είχαν δεύτερο δοκάρι με τον Κώστα Ασπρούκο, στο 90’ ο Μιχάλης Γιαννόπουλος έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα με το 3ο φετινό του γκολ. Μάλιστα στο 92’ είχαν και τρίτο δοκάρι, αυτή τη φορά με τον νεοεισελθόντα Δημήτρη Κοσκινά.

Α.Ε. Καλαβρύτων: Λέσης, Βρεττός, Παπαδόπουλος (69’ Γκλαβάς), Καραχάλιος, Παπαγεωργίου, Δημητρόπουλος (86’ Σταματόπουλος), Καλαμαράς (78’ Κοσκινάς), Στ. Τσαβαλάς, Ασπρούκος, Τζιαντομένικο, Ανδρεόπουλος (61’ Γιαννόπουλος).
Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας: Γκανατσούλας, Σακελλαρόπουλος, Παππάς (46’ Παναγιωτόπουλος), Τσούρας, Έξαρχος, Μαυρομμάτης (46’ Πρέζας), Καυγάς (87’ Αγγ. Σκάζας), Ψαρράκος, Κλουκίνας, Καλλέλης (46’ Παναγόπουλος), Κυρίκος.