Χρειάστηκε να περάσουν 10 αγωνιστικές για να φθάσει ο Κεραυνός Σελιανιτίκων στην πρώτη του βαθμολογική συγκομιδή στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας και μάλιστα με «τρίποντο», αφού επικράτησε στο γήπεδο της Αγυιάς του Σπάρτακου με το εγγλέζικο σκορ 4-2, την στιγμή που είχε πετύχει μόλις 3 γκολ τις προηγούμενες αγωνιστικές.
Οι φιλοξενούμενοι ήσαν αυτοί που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 17’ με τον Γιώργο Κόκλα και μάλιστα κόντρα στη ροή του αγώνα. Ένα προβάδισμα το οποίο κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Στη επανάληψη το ματς εξελίχτηκε σε επιθετική ραψωδία και από τις δύο ομάδες με πολλές ευκαιρίες, χαμένο πέναλτι και πολύ σασπένς μέχρι το φινάλε. Ο Κεραυνός Σελιανιτίκων μέσα σε δύο λεπτά φάνηκε να παίρνει ένα σκορ ασφαλείας, αφού στο 49’ ο Ηλίας Σερβές και στο 51’ πάλι ο Γιώργος Κόκλας έκαναν τρία τα γκολ της ομάδος τους. Και ενώ όλα έδειχναν μία άνετη επικράτηση των φιλοξενούμενων, από το 77’ και μέχρι το φινάλε το ματς έγινε «θρίλερ». Στο λεπτό αυτό ο Χρήστος Χατζηγάκης και στο 80’ με αυτογκόλ ο Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, έβαλαν για τα καλά στο παιχνίδι την ομάδα του Παναγιώτη Κογκόλη, μειώνοντας σε 2-3. Ενώ στο 86’ ο Σπάρτακος είχε την μεγάλη ευκαιρία να φθάσει στην ανατροπή του σκορ, όμως ο Άγγελος Μερκούρης απόκρουσε το πέναλτι του Παναγιώτη Κρίκα. Τελικά ο …επίλογος «γράφτηκε» στο 92’ από τον Βασίλη Ρηγόπουλο, που μάλιστα βρήκε δίχτυα για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, διαμορφώνοντας το τελικό 2-4 υπέρ του Κεραυνού Σελιανιτίκων.

Σπάρτακος: Αποστολόπουλος, Καπνίσης, Φλώρος (62’ Κόρδας), Κρίκας, Σταυράκης (65’ Καρακλάς), Γκέκας, Γεωργίου, Κόκολης (81’ Ψαθάς), Φουντουλάκης, Σελίμης (74’ Χατζηγάκης), Χρυσάγης.
Κεραυνός Σελιανιτίκων: Αγγ. Μερκούρης, Ασημακόπουλος, Π. Γεωργακόπουλος, Σπ. Μερκούρης, Γιαννόπουλος (46’ Κωστόπουλος), Αλεξόπουλος, Αντωνόπουλος, Μπαρμπάκης, Κόκλας, Σερβές, Ρηγόπουλος.