Την πιο βαριά ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε το Σκεπαστό, αφού στο γήπεδο του Ρίου η Παναχαϊκή 2014 το συνέτριψε με σκορ 7-1 και πλέον βρέθηκε στο -6 από την προνομιούχο πεντάδα του 2ου Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι του Κώστα Κραβαριώτη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο είχαν βάλει τις βάσεις για την άνετη επικράτησή τους, αφού πέτυχαν δύο τέρματα, στο 16’ με τον Κώστα Γιαννούλη και στο 30’ με τον Ζώη Σαχταμί.
Στην επανάληψη οι Πατρινοί ήσαν πραγματική «καταιγίδα» σημειώνοντας άλλα πέντε τέρματα, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρόμπεν Μπάνι που πέτυχε χατ-τρικ (57’, 81’, 83’) και μάλιστα ήταν τα πρώτα του φετινά τέρματα. Ενώ στο 74’ ο Κώστας Νάτσης και στο 78’ ο Μάριος Κοβάτσι ολοκλήρωσαν την ευρεία νίκη της ομάδος του.
Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι του Κωστή Βλάχου, που πλέον μετρούν 3 σερί ήττες, απλά μείωσαν στο 53’ με τον κορυφαίο σκόρερ τους Μάκη Βραχλιώτη (6ο φετινό γκολ).

Παναχαϊκή 2014: Καραμπούλας, Νικολακόπουλος, Σάχα, Νάτσης, Μάτας, Κοβάτσι, Παπαηλιού, Χαλιλόπουλος (70’ Πόγκας), Σαχταμί, Μπάνι, Γιαννούλης.
Σκεπαστό: Σκάρπας, Βελάνας, Ντόκος, Φλογεράς, Παπαθανασίου, Κανελλόπουλος (10’ λ.τ. Αχμετάι), Μουτσάι, Ταφάνι, Παπαδάτος, Βραχλιώτης (68’ Π. Τραγότσαλος), Βλάχος.