Την πιο ευρεία νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών πέτυχαν οι Λύκαινες, το μεσημέρι της Κυριακής (8/12) στο γήπεδο «Ανδρέας Κάνιστρας», συντρίβοντας με 7-0 την Α.Ε. Καλαβρύτων σε εξ αναβολής ματς για την 3η αγωνιστική.
Το «συγκρότημα» του Βασίλη Παπαϊωάννου, που ήταν τυπικά γηπεδούχο, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και «καθάρισε» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 3-0 χάρη σε χατ-τρικ (2’, 23’, 33’) της Κατερίνας Έρδα. Και στην επανάληψη οι πιο έμπειρες αθλήτριες των Λύκων διασκέδασαν τις εντυπώσεις πετυχαίνοντας τέσσερα ακόμα τέρματα, με χατ-τρικ (50’, 72’, 76’) αυτή τη φορά της Μαρίας Παπαπέτρου και ένα γκολ ενδιάμεσα της Γιάννας Λαλιώτη (67’) με απευθείας εκτέλεση φάουλ…
Λύκοι Αιγιάλειας: Βασιλείου, Δ. Νικολάου, Χρ. Νικολάου, Κοντογιάννη (Σταματοπούλου), Παπαδοπούλου (Νικολοπούλου), Γιαννοπούλου, Παπαπέτρου, Έρδα (Βασιλειάδου), Φάτσια, Λαλιώτη, Αθανασίου (Ευγενοπούλου).
Α.Ε. Καλαβρύτων: Παναγοπούλου, Τσεντουρή (Ν. Κορδή), Δέπα, Διαμαντοπούλου, Αναγνωστοπούλου, Κοτσορώνη, Πατερέλη (Κακαβά), Καλαμαρά (Λιαρομμάτη), Γκράμη, Βαρβιτσιώτη, Α. Κορδή.