Β’ Κατηγορία: Αργυρά Πατρών-Αστέρας Τέμενης 2-1

0
271

Σε παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής, στον 2ο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας, ο Αστέρας Τέμενης γνώρισε την ήττα, με σκορ 2-1, στο γήπεδο του Προαστείου από την Αργυρά (φωτό) και έτσι εξακολουθεί να βρίσκεται στη ζώνη των πλέι-άουτ.
Οι φιλοξενούμενοι του Αντώνη Μπάλα ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και στο 14’ είχαν δοκάρι με τον Κώστα Μιχαλόπουλο, ενώ στο 25’ με τον ίδιο παίκτη (που σημείωσε το 2ο φετινό του τέρμα) άνοιξαν το σκορ. Όμως οι γηπεδούχοι του Σωτήρη Νικολόπουλου έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (1-1) στο 34’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δημήτρη Καψάλη, χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτό ποδόσφαιρο θέλοντας η καθεμία τη νίκη για δικούς της λόγους και τελικά η …μπίλια κάθισε στην Αργυρά, η οποία στο 65’ σημείωσε και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Δημήτρη Καψάλη (που έφθασε τα 3 στο πρωτάθλημα), ενώ ο Αστέρας στάθηκε άτυχος στο 89’ αφού είχε και δεύτερο δοκάρι, αυτή τη φορά με τον Κώστα Οικονομόπουλο.

Αργυρά Πατρών: Δανιήλ, Γ. Σταματάκης, Παπαλεξόπουλος, Μ. Διαμαντόπουλος, Κ. Διαμαντόπουλος, Μαραθεύτης, Ασημακόπουλος (87’ Λύτρας), Σταύρου (60’ Μοσχόπουλος), Καψάλης (76΄ Παναγόπουλος), Φούντος, Θεοδωρακόπουλος (85’ Νικομάνης).
Αστέρας Τέμενης: Μακρυγιαννάκης, Καββαδάς (53’ Πολίτης), Γ. Χριστοδουλόπουλος (55’ Μητρόπουλος), Θεοδωρόπουλος, Οικονομόπουλος, Αν. Αγγελόπουλος, Παπαδιονυσίου, Δαλιάνης, Πολυχρονόπουλος Μιχαλόπουλος, Ρότσκας.