Β’ Κατηγορία: Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Απόλλων Αιγίου 5-1

0
327

Στις πιο δύσκολες φετινές του «εξετάσεις» ο Απόλλωνας Αιγίου δεν πήρε καθόλου καλό …βαθμό, αφού στο γήπεδο του Ρίου γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 5-1 από την πρωτοπόρο Αναγέννηση Ψαθοπύργου και εξακολουθεί να βρίσκεται στην διακεκαυμένη ζώνη.
Οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Παλαιολογόπουλου, που σημειωτέον «τρέχουν» πλέον μ’ ένα αρνητικό σερί 6 συνεχόμενων ηττών, άντεξαν μόνο στο πρώτο ημίχρονο στις επιθετικές ορέξεις της Αναγέννησης, αφού στου δρόμου τα μισά ισοφάρισαν στο 31’ με τον …συνήθη «ύποπτο» Γιώργο Μαρή, ο οποίος σκόραρε για 5ο διαδοχικό παιχνίδι και έφθασε έτσι τα 8 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα.
Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι, του Βασίλη Φίλιππα, άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Γιάννη Πελεκάνο (3ο φετινό) και στην επανάληψη ήσαν καταιγιστικοί βρίσκοντας δίχτυα τέσσερις φορές. Στο 56’ με το Νίκο Παπαδόπουλο (1ο φετινό), στο 69’ με αυτογκόλ του Χάρη Κωνσταντίνου, στο 74’ με τον Θόδωρο Μεσσήνη (1ο φετινό) και στο 83’ με τον Θύμιο Τσαμτσούρη (4ο φετινό) που έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα»…
Τέλος,αξίζει να σημειωθεί και η πολύ αρνητική παράδοση που έχει στα παιχνίδια με τον Ψαθόπυργο η ομάδα από το Δερβενάκι Μαμουσιάς, καθώς σε 9 αγώνες έχει 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 7 ήττες.

Αναγέννηση Ψαθοπύργου: Τούφας (81’ Κωνσταντινόπουλος), Μπουρνάκας (46’ Μεσσήνης), Αθανασόπουλος, Στούπας, Τσαμτσούρης, Νταλαμάρας, Παλούκης, Ι. Πελεκάνος, Παπαδόπουλος, Παρίσης, Διαμαντόπουλος (78’ Σ. Πελεκάνος).
Απόλλων Αιγίου: Μητρόπουλος, Λιακόπουλος, Προδρομάκης, Γκέργκι, Ν. Αγγελόπουλος, Τρακαδάς, Δημόπουλος (60’ Σημάτης), Κωνσταντίνου (74’ Σταματόπουλος), Θεοτοκάτος, Μαρής (83’ Β. Αναστασόπουλος), Λαμπρόπουλος (76’ Μπέσκος).