Σ’ ένα ματς όπου η νίκη ήταν εκ των ουκ άνευ, η Α.Ε. Καλαβρύτων αξιοποιώντας για μία ακόμη φορά φέτος τον παράγοντα έδρα, ως όφειλε, επικράτησε της ουραγού Α.Π.Ο. Αρόης με σκορ 2-0 και συνεχίζει να βάζει τις βάσεις για ένα καλό πλασάρισμα στα πλέι-άουτ.
Οι γηπεδούχοι, του Νίκου Παπαχριστόπουλου και του Κωστή Βλάχου, ξεκίνησαν στην κυριολεξία με γκολ από τα αποδυτήρια, αφού στα 42’’ ο Δημήτρης Καλαμαράς πέτυχε το πιο γρήγορο φετινό γκολ του πρωταθλήματος, ανοίγοντας λογαριασμό τερμάτων την τρέχουσα περίοδο. Και στην επανάληψη σπατάλησαν ουκ ολίγες ευκαιρίες για να πετύχουν ένα ακόμη γκολ και να «σφραγίσουν» το ματς, το οποίο τελικά έγινε στο 85’ όταν ο Κώστας Ασπρούκος κέρδισε πέναλτι (σουτ δικό του σταμάτησε σε χέρι αντιπάλου) και ο Σταύρος Τσαβαλάς που ανέλαβε την εσχάτη των ποινών δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα, φθάνοντας έτσι τα 4 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα.

Α.Ε. Καλαβρύτων: Παπαδημητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Σκιαδάς, Καραχάλιος, Παπαγεωργίου, Δημητρόπουλος (78’ Μενύχτας), Κοσκινάς (54’ Γιαννόπουλος), Στ. Τσαβαλάς, Ασπρούκος, Καλαμαράς (81’ Αναγνωστόπουλος), Τζιαντομένικο (46’ Ανδρεόπουλος).
Α.Π.Ο. Αρόη: Κατσαμπούμι (46’ Μποσγανάς), Βερβέρογλου, Τζέτα, Καραβάτσος, Αλέμης, Φελέκης, Τσεκούρας, Κουκίδης, Κατσαντώνης, Δημητρέλης, Καμπέρης (59’ Τσώκος).