Σ’ ένα ακόμη φετινό εκτός έδρας παιχνίδι της η Θύελλα Αιγίου δεν μάζεψε την παραμικρή βαθμολογική συγκομιδή, αφού ηττήθηκε στο Ενωσιακό γήπεδο «Ανδρέας Κάνιστρας» από τον Άρη Πατρών με σκορ 2-0 και παρέμεινε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Βογιατζή «σφράγισαν» ουσιαστικά την 7η φετινή τους νίκη από το πρώτο ημίχρονο, χρονικό διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα δύο τέρματά τους. Στο 28’ με σουτ του Αλέξη Γκολφίνου (2ο φετινό) μετά από σέντρα του Μιχαλόπουλου και στο 43’ με κεφαλιά του Άγγελου Καταρτζόπουλου (1ο φετινό) μετά από σέντρα του Αποχωρίτη. Και στην επανάληψη χωρίς να χρειαστεί να ρισκάρουν ιδιαίτερα, απλά έκαναν διαχείριση των κεκτημένων τους και μάλλον είχαν περισσότερο το μυαλό τους στην Αγυιά (στο ματς Αετού Πατρών-Νίκης Προαστείου), που τους ήρθε «κουτί» το ισόπαλο αποτέλεσμα…
Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι του Κυριάκου Αθανασίου στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα, όμως δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν (με τους Νίκο Διαμαντόπουλο, Κώστα Αρβανίτη και Μάριο Μητρόπουλο) να πετύχουν κάποιο γκολ και να μπουν για τα καλά στο παιχνίδι. Έτσι για μία ακόμη φορά φέτος απεδείχθη περίτρανα ότι δεν μπορούν μακριά από το Αίγιο να αποσπάσουν τα επιθυμητά για αυτούς αποτελέσματα, αφού σε 8 αγώνες έχουν μόλις 2 ισοπαλίες και 6 ήττες.

Άρης Πατρών: Χάχαλης, Αλποχωρίτης, Λάτσης, Κεχρανιάς, Μεντζελόπουλος, Τσαρτόλιας, Ραμόπουλος (68’ Παναγόπουλος),   Καταρτζόπουλος, Μιχαλόπουλος (64’ Θεοδοσόπουλος), Μητρόπουλος (76’ Νταφογιάννης), Γκολφίνος (86’ Καλογερόπουλος).
Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Γκοτσόπουλος, Μανέτας (61’ Λαμπίρης), Κόλα, Αθανασίου, Τζιτζιφάκος, Διαμαντόπουλος, Φιλιππάτος (77’ Μουρτίκας), Σωτηρόπουλος (34’ λ.τ. Ραμπούσγια), Αρβανίτης, Μητρόπουλος (68’ Μακρυγιαννάκης).