Επίδειξη δύναμης και ισχύος έκανε στο γήπεδο του Ρίου η Φλόγα Ροδιάς, η οποία συνέτριψε τον Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας με σκορ 6-0, στην πιο παραγωγική φετινή της εμφάνιση και πρώτη εκτός έδρας νίκη της, δείχνοντας ότι και φέτος θα βρίσκεται στα πλέι-οφ της Β’ Κατηγορίας.
Οι φιλοξενούμενοι του Μιχάλη Τρίψα (που πήρε το καλύτερο δώρο για την ονομαστική του εορτή από τους παίκτες του), έδειξαν από αρκετά νωρίς τις «άγριες» προθέσεις τους, αφού από το πρώτο κιόλας ημίχρονο το σκορ ήταν 0-5. «Δράστες» γι’ αυτό ήσαν οι Γιώργος Χριστόπουλος στο 3’ και στο 43’ (που μάλιστα ήταν τα πρώτα του φετινά γκολ), Παναγιώτης Μητρόπουλος στο 15’ και Κριστιάν Μεντζάι στο 22’ και στο 38’ (έφθασε τα 4 γκολ φέτος).
Στην επανάληψη η Φλόγα Ροδιάς όπως ήταν απόλυτα λογικό δεν υπήρχε κανένας λόγος να είναι συνέχεια με …κολλημένο το γκάζι, αλλά παρόλα αυτά το «κερασάκι στην τούρτα» ήρθε στο 85’ και πάλι από τον Παναγιώτη Μητρόπουλο, ο οποίος σκόραρε για 3ο διαδοχικό παιχνίδι και έφθασε πλέον τα 6 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι απουσίαζε και το «top gun» της ομάδος Άκης Κατσαούνης, που έχει σκοράρει και στα 6 προηγούμενα παιχνίδια της ομάδος του και είχε σταματήσει στα 9 τέρματα.

Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας: Ψαριάδης, Τσίρος, Δ. Σγούρας, Ασημακόπουλος (68’ Αγγελόπουλος), Κωστόπουλος, Κανελλακόπουλος (62’ Παπανελόπουλος), Χαντάι, Κατσαντώνης (71’ Κουρούκλης), Ε. Χότζα, Γραμματικόπουλος, Αντ. Χότζα.
Φλόγα Ροδιάς: Γεωργίου (46’ Ευσταθίου), Χίλα (46’ Κουτρόπουλος), Ραμπαβίλας (46’ Τσάμης), Π. Λιακόπουλος, Σπανός, Χριστόπουλος, Μεντζάι, Τσιάπι, Μητρόπουλος, Μπαντούνας (50’ Μιχαλόπουλος), Κουνάβης.