Ένα ακόμα «στραβοπάτημα» για τον Αστέρα Τέμενης στην έδρα του, μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα (1-1) που παραχώρησε με αντίπαλο τον Αετό Ρίου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας. Έτσι η ομάδα της Τέμενης παραμένει στη τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς νίκη, σε αντίθεση με τον αντίστοιχη του Ρίου που βρίσκεται στη μέση (9η θέση) του βαθμολογικού πίνακα.
Το τελικό αποτέλεσμα, ωστόσο, κρίνεται απόλυτα δίκαιο αφού καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να κάνει τα απαραίτητα για να διεκδικήσει με αξιώσεις τους βαθμούς της νίκης. Είναι χαρακτηριστικό δε ότι οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες …απουσίασαν, με εξαίρεση αυτές των γκολ στην επανάληψη, αλλά κι ένα δοκάρι για τους γηπεδούχους (που αποτέλεσε τη μοναδική αξιόλογη φάση στο πρώτο ημίχρονο) όταν στο 24′ το σουτ του Χρήστου Χριστοδουλόπουλου σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο μέχρι το 75′ όταν ο Αετός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής -με δεύτερη κίτρινη κάρτα- του Κατσιούρα. Και ενώ άπαντες περίμεναν ότι ο Αστέρας με αριθμητική υπεροχή θα πιέσει για να διεκδικήσει την νίκη, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν δύο λεπτά αργότερα (77′) να ανοίξουν το σκορ, όταν σε μία γρήγορη αντεπίθεση ο Κέβιν Σούλι με κοντινό πλασέ έβαλε σε θέση …οδηγού την ομάδα του Ρίου. Μετά την αναπάντεχη εξέλιξη του παιχνιδιού, οι παίκτες του Αντώνη Μπάλα αφυπνίστηκαν και κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα με τον Γιάννη Αγγελόπουλο (80′), διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.

Αστέρας Τέμενης: Σταμόπουλος, Δορλής, Γ. Χριστοδουλόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Παπαδιονυσίου, Αν. Αγγελόπουλος (58′ Ι. Αγγελόπουλος), Πολυχρονόπουλος, Δαλιάνης, Χρ. Χριστοδουλόπουλος (91′ Πολίτης), Μιχαλόπουλος, Ρότσκας.
Αετός Ρίου: Καραλής, Ζακυνθινός, Μαρούντας, Ιντζές, Ζήκος, Σούλι, Στάμος (66′ Αποστολόπουλος), Λάγιος, Μπαλαλάς, Ζαφειρόπουλος (46′ Θεοδωρακόπουλος), Κατσιούρας.

Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης