Επιβλητική ήταν στο δεύτερο ημίχρονο η Φλόγα Ροδιάς απέναντι στην Αργυρά Πατρών, την οποία κέρδισε με 4-1 στην …αφετηρία της Β’ Κατηγορίας και πρόσθεσε έτσι τους πρώτους τρεις βαθμούς στη συγκομιδή της.
Η ομάδα του Μιχάλη Τρίψα παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Θόδωρου Ραμπαβίλα στο 20’, έπειτα από γύρισμα του Καψάλη από αριστερά, δεν πτοήθηκε και στη συνέχεια επέβαλλε το παιχνίδι της. Μάλιστα, στο 38’ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Σπανού, έπειτα από κόρνερ του Κουνάβη, ενώ στο 44’ ήρθε το γκολ της ισοφάρισης με πλασέ του Άκη Κατσαούνη που έκλεψε την μπάλα από τον Μπεντεβή.
Στην επανάληψη η Φλόγα Ροδιάς μπήκε …φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο και «καθάρισε» τη νίκη μέσα σ’ ένα πεντάλεπτο. Στο 48’ πήρε κεφάλι στο σκορ (2-1) με «δράστη» και πάλι τον Άκη Κατσαούνη, αυτή τη φορά από ασίστ του Γεωργίου, ενώ στο 53’ ο Αντώνης Χίλα με σέντρα-σουτ από τα δεξιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ (3-1). Κάπου εκεί όλα έγιναν όλα πιο απλά για τους γηπεδούχους που εξακολούθησαν να έχουν την υπεροχή και καλές φάσεις με δημιουργούς την …τριπλέτα Κουνάβη-Κατσαούνη-Μητρόπουλου. Τελικά, το σκορ έκλεισε στο 4-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παναγιώτη Μητρόπουλου στο 89’, έπειτα από ανατροπή του ίδιου από τον αντίπαλο τερματοφύλακα Δανιήλ.

Φλόγα Ροδιάς: Λαουρδέκης, Χίλα (86’ Κουτρόπουλος), Ραμπαβίλας (69’ Τσάμης), Γιαννόπουλος, Σπανός, Γεωργίου, Μεντζάι (80’ Αγγελόπουλος), Π. Λιακόπουλος, Κατσαούνης Κουνάβης (86’ Θεοχαρόπουλος), Μητρόπουλος.
Αργυρά Πατρών: Δανιήλ, Γ. Σταματάκης, Μ. Διαμαντόπουλος, Μπεντεβής, Κ. Διαμαντόπουλος, Ανδρ. Σταματάκης, Ασημακόπουλος, Κουτσούκης, Σιδέρης, Καψάλης, Π. Θεοδωρακόπουλος.