Σ’ ένα …χορταστικό παιχνίδι, για την 1η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας στο πλαστικό γήπεδο της Αγυιάς, ο Πανιώνιος/Αχιλλέας και η Άβυθος 2017 μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο μεταξύ τους ισόπαλο 2-2. Ένα αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο με βάση την αγωνιστική εικόνα των δύο ομάδων, παρά την …πικρία που αφήνει στους φιλοξενούμενους που ισοφαρίστηκαν λίγο πριν το τέλος και ενώ είχαν κάνει την ανατροπή του σκορ.
Ο Πανιώνιος/Αχιλλέας ήταν αυτός που πανηγύρισε πρώτος την επίτευξη του γκολ, με τον Νίκο Μάγκο στο 18’ να «γράφει» το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως, όπως αποδείχθηκε ήταν όλο το …ζουμί του αγώνα και ειδικότερα στο τελευταίο τέταρτο όπου σημειώθηκαν τα υπόλοιπα τρία τέρματα. Οι φιλοξενούμενοι του Λεωνίδα Κατσαρέλια κατάφεραν να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ και να προηγηθούν με 1-2 χάρη σε δύο γκολ του αρχηγού τους Κώστα Μακρή (φωτό) στο 72’ και 77’ με πέναλτι (που κέρδισε ο Καραΐνδρος). Και μπορεί το …μομέντουμ να έδειχνε ότι η Άβυθος 2017 θα πάρει τη νίκη, ωστόσο ο Ντάνιελ Σπάχιου στο 85’ ισοφάρισε σε 2-2 για τον Πανιώνιο/Αχιλλέα…

Πανιώνιος/Αχιλλέας: Κούκουτας, Κουβέλας, Γιαχαλής (82’ Βαλτσίκας), Ζαραδούκας, Κάππας, Γιάνναρος (46’ Παπαχαραλάμπους), Σπάχιου, Πλούμης, Μάγκος (89’ Νότης), Μαραγκός, Θεοδωρακόπουλος.
Άβυθος 2017: Παναγιωτόπουλος, Ράμμος (89’ Λελούδας), Ροδόπουλος, Μακρής, Χρυσανθόπουλος, Κανάγιας, Λαμπίρης, Μπιρμπίλης (82’ Πολυχρονόπουλος), Μούτσα (80’ Γκοτσόπουλος), Καραΐνδρος, Ευθυμίου (46’ Μπλάτα).