«Βαριά» εντός έδρας ήττα από τον Άρη Πατρών με σκορ 1-4 γνώρισε η Θύελλα Αιγίου, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ Κατηγορίας, παραμένοντας έτσι χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Σ’ ένα ακόμη παιχνίδι η Αιγιώτικη ομάδα δεν απέφυγε να λάθη στην ανασταλτική της λειτουργία και οι Πατρινοί τα εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο «κλειδώνοντας» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο.
Η πρώτη απειλή του Άρη ήταν στο 6’, όταν η κεφαλιά του Μεντζελόπουλου χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της Θύελλας και κατέληξε άουτ, ενώ το σκορ άνοιξε στο 14’ με γκολ του Μιχαλόπουλου. Ακριβώς με την συμπλήρωση του ημίωρου, στο 30’, ο Μητρόπουλος «ζευγάρωσε» τα τέρματα των φιλοξενούμενων και λίγο πριν την ανάπαυλα, στο 42’, ο Αλποχωρίτης πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και το παιχνίδι αποδείχθηκε περισσότερο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Στο 68’ ο Αρβανίτης πέτυχε το γκολ της τιμής για τη Θύελλα Αιγίου μειώνοντας προσωρινά το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, μετά από ανατροπή του Διαμαντόπουλου από τον Λάτση, αλλά στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 90’ ο Παναγόπουλος κι έτσι ο Αρης Πατρών έφθασε στην δεύτερη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα.

Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Γκοτσόπουλος, Μανέτας (46’ Λαμπίρης), Κόλα, Αθανασίου (75’ Ι. Παξιμάδης), Τζιτζιφάκος (68’ Μουρτίκας), Διαμαντόπουλος (81’ Αλεξόπουλος), Φιλιππάτος, Μητρόπουλος, Λιάτος, Αρβανίτης.
Άρης Πατρών: Χάχαλης, Θεοδωρόπουλος, Λάτσης, Κωνσταντόπουλος, Μιχαλόπουλος (75’ Αποστολόπουλος), Μεντζελόπουλος, Αλποχωρίτης, Καταρτζόπουλος, Τσαρτόλιας (63’ Παναγόπουλος), Μητρόπουλος (78’ Νταφογιάννης), Γραβάλος (58’ Γκολφίνος).

Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης