Α’ Κατηγορία: Δαβουρλής ’92-Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας 1-1

0
143

Στο γήπεδο της Αγυιάς ο Δαβουρλής ’92 και η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις, έτσι ώστε κατά κάποιον τρόπο το τελικό σκορ (1-1), μάλλον να αφήνει ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες.
Οι φιλοξενούμενοι του Χρήστου Γκρέκα ήσαν αυτοί που μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, έδειξαν με το …καλημέρα ότι ήθελαν περισσότερο από τους αντιπάλους τους το παιχνίδι και στο 18’ προηγήθηκαν με σουτ του Δημήτρη Κλουκίνα, που άνοιξε λογαριασμό τερμάτων για την φετινή περίοδο. Μάλιστα στο 32’ η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας στάθηκε άτυχη, καθώς μετά από ένα στημένο η κεφαλιά του Νίκου Ιωάννου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Κοκοτσή και ίσως σ’ αυτή τη φάση αν γινόταν το 0-2 το ματς να είχε τελείως διαφορετική τροπή.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Δημήτρη Ράπτη μη έχοντας τι άλλο να χάσουν, προσπάθησαν με κάθε τρόπο να φθάσουν κατ’ αρχάς στην ισοφάριση, που τουλάχιστον θα τους έσωζε την παρτίδα και το κατάφεραν στο 66’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιώργου Στάμου (2ο φετινό γκολ), σε ανατροπή του Δημήτρη Λαζαρίδη. Νωρίτερα είχαν δείξει τις προθέσεις τους, αφού στο 61’ είχαν δοκάρι με τον Γιώργο Ανδρεοσόπουλο και μέχρι την λήξη του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να καταφέρουν να φθάσουν στην ολική ανατροπή.
Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Γιάννη Παράνομου στο 92’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Δαβουρλής ’92: Κοκοτσής, Τελέγκος (54’ Κ. Πρέμτος), Μακρής (70’ Ζαφειράκης), Μανούσος, Σ. Πρέμτος, Βετούλας, Λαζαρίδης, Στάμος (84’ Γ. Βάρδας), Αντύπας, Καραμπούλας, Ανδρεοσόπουλος.
Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας: Λεπενιώτης, Λέσι (61’ Παππάς), Παναγόπουλος (51’ Σακελλαρόπουλος), Τσούρας, Ιωάννου, Μαυρομμάτης (59’ Αλέφαντος), Καυγάς, Έξαρχος, Κλουκίνας (70’ Καλλέλης), Παράνομος, Μούτσα.