Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Αιγίου η Θύελλα Αιγίου (φωτό) επικράτησε των Καλαβρύτων με σκορ 1-0, με τις δύο ομάδες να δείχνουν πάντως μεγάλο ποσοστό ετοιμότητας, ενόψει των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων το προσεχές Σαββατοκύριακο.
Σε ένα ματς με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, αφού αμφότεροι είχαν στο πίσω μέρος του μυαλού τους και τυχόν τραυματισμούς, οι γηπεδούχοι του Κυριάκου Αθανασίου ήσαν αυτοί που έφθασαν σ’ αυτή τη φιλική νίκη, με «δράστη» τον Μάριο Μητρόπουλο στο 54ο λεπτό.
Όσον αφορά τους φιλοξενούμενους, του Κωστή Βλάχου, είχαν πολύ καλή παρουσία κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, όπου θα μπορούσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα αν αξιοποιούσαν κάποια από τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Μανέτας, Πλατυκώστας, Γκοτσόπουλος, Αθανασίου, Μουρτίκας, Φιλιππάτος, Λαμπίρης, Παράνομος, Αρβανίτης, Μητρόπουλος.
Έπαιξαν ακόμη και οι Ραμπούσγια, Τζιτζιφάκος, Βίλλιος, Κουρτάκης, Διαμαντόπουλος, Αλεξόπουλος.
Καλάβρυτα: Λέσης, Παπαδόπουλος, Γκλαβάς, Παπαγεωργίου, Καραχάλιος, Σκιαδάς, Ρέιντι, Δημητρόπουλος, Ανδρεόπουλος, Σ. Τσαβάλας, Κοσκινάς, Κουτρουμάνης.
Έπαιξαν ακόμη και οι Παπαδημητρόπουλος, Ρετζίνο, Φλογεράς.