Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις αλλά και στις νίκες έδωσε ο Παναιγιάλειος σε φιλικά προετοιμασίας που πραγματοποιεί για να δέσει καλύτερα ως σύνολο, δείχνοντας μέρα με τη μέρα να βρίσκεται σε καλό δρόμο αφήνοντας πολλά περιθώρια βελτίωσης. Αυτή τη φορά η νίκη ήρθε στο Κιάτο απέναντι στον Πέλοπα με σκορ 4-0. Τα γκολ θα μπορούσαν να είναι περισσότερα για τους «μελανόλευκους» αν ο Μπούνας δεν σημάδευε τρεις φορές τα αντίπαλα δοκάρια. Οι γηπεδούχοι που είχαν και αυτοί δοκάρι στο πρώτο μέρος με τον Μανσέλι, άντεξαν για ένα ημίχρονο κρατώντας τον Παναιγιάλειο μακριά από τα δίχτυα τους, δεν κατάφεραν όμως κάτι ανάλογο στην επανάληψη όπου οι «μελανόλευκοι», που τους αρνήθηκε ο διαιτητής καθαρό πέναλτι, πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια βρήκαν τέσσερις φορές τον τρόπο να σκοράρουν.
Μεγάλο «όπλο» των «μελανόλευκων» η καλή αμυντική τους λειτουργία που δεν επέτρεψε σε έναν ακόμα αντίπαλο να φανεί επιθετικά και απλά να περιμένει πότε θα πάρει… φωτιά η επίθεση του Παναιγιάλειου που δείχνει από τα φιλικά ότι ο πρωταγωνιστικός ρόλος της φετινής κούρσας του ανήκει.
Το σκορ άνοιξε στο 48′, έπειτα από την ωραία συνεργασία Γκάτση-Χριστόπουλου και τελείωμα του τελευταίου. Πέντε λεπτά αργότερα (53′) ο Μπούνας λίγο έλειψε να κάνει το 0 2 αλλά και πάλι η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Εν τέλει, το 0-2 πραγματοποιήθηκε στο 69′ με «δράστη» τον Γκάτση έπειτα από ασίστ του Μπούνα. Το 0-3 για τους «μελανόλευκους» έγινε στο 81′ με το δεύτερο τέρμα του Χριστόπουλου, ενώ το 0-4 που ήταν και το τελικό σκορ στο ματς, επιτεύχθηκε από τον Κουτρόπουλο στο 89′.
Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Βλάχος, Καφεντζής, Παπαδόπουλος, Σπανογιάννης, Μπακατσέλος, Οικονόμου, Κουραχάνης, Χριστόπουλος, Μπούνας, Γκάτσης.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Μπίτρας, Μήτσης, Κόρακας, Κουτρόπουλος, Μαραγκός, Αποστολής, Θεοφανόπουλος, Μπέσκος, Μιχαλόπουλος.

Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Τσεκούρας