Α’ Κατηγορία: Η ταυτότητα της 6ης αγωνιστικής

0
7

Ο Πανμοβριακός Ριόλου εξακολουθεί να οδηγεί την …κούρσα του βαθμολογικού πίνακα της Α’ Κατηγορίας, καθώς πέρασε νικηφόρα από την Αγυιά κερδίζοντας με 3-0 τον Δαβουρλή ’92 και μάλιστα αποσπάστηκε στο +4 από την 2η θέση, στην οποία «σκαρφάλωσε» η Θύελλα Πατρών που κέρδισε εκτός έδρας με 3-0 την Θύελλα Αιγίου. Από εκεί και πέρα, ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου πέτυχε επιβλητική νίκη (1-6) επί του Πήγασου Μπεγουλακίου, ενώ «έδαφος» έχασαν η Αναγέννηση Πατρών και ο Ατρόμητος Πατρών, καθώς αμφότεροι έμειναν στο 0-0 με τον Αετό Πατρών και τη Νίκη Προαστείου αντίστοιχα. Ακόμα, ο Φωστήρας Οβρυάς πήρε σπουδαίο διπλό (0-1) στον Εθνικό Σαγεΐκων, ο Αρης Πατρών επέστρεψε στις νίκες (3-2) απέναντι στον Λέοντα Αλισσού, ενώ η Δόξα Παραλίας  πανηγύρισε την πρώτη της φετινή επιτυχία (2-1) απέναντι στο Λιμνοχώρι…

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Θύελλα Αιγίου-Θύελλα Πατρών: 0-3
Δαβουρλής ’92-Πανμοβριακός Ριόλου: 0-3
Πήγασος Μπεγουλακίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου: 1-6
Αναγέννηση Πατρών-Αετός Πατρών: 0-0
Νίκη Προαστείου-Ατρόμητος Πατρών: 0-0
Εθνικός Σαγεΐκων-Φωστήρας Οβρυάς: 0-1
Αρης Πατρών-Λέων Αλισσού: 3-2
Δόξα Παραλίας-Λιμνοχώρι: 2-1

Η βαθμολογία (Σε 6 αγώνες):

Θ. Ομάδα Βαθμοί Γκολ Ν-Ι-Η
1. Πανμοβριακός Ριόλου     16 12-2 5-1-0
2. Θύελλα Πατρών     12 10-4 4-0-2
3. Κεραυνός Αγ. Βασιλείου     11 14-3 3-2-1
4. Αναγέννηση Πατρών     11 10-3 3-2-1
5. Ατρόμητος Πατρών     11 5-3 3-2-1
6. Νίκη Προαστείου      8 5-2 2-2-2
7. Εθνικός Σαγεΐκων      8 6-5 2-2-2
8. Αετός Πατρών      8 5-6 2-2-2
9. Πήγασος Μπεγουλακίου      8 7-11 2-2-2
10. Αρης Πατρών      7 9-13 2-1-3
11. Φωστήρας Οβρυάς      7 6-10 2-1-3
12. Δαβουρλής ’92      6 11-12 2-0-4
13. Θύελλα Αιγίου      6 4-14 2-0-4
14. Λέων Αλισσού      5 9-12 1-2-3
15. Δόξα Παραλίας      5 5-9 1-2-3
16. Λιμνοχώρι      4 5-14 1-1-4


Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:

4/11, 15.00: Φωστήρας Οβρυάς-Θύελλα Αιγίου
4/11, 15.00: Εθνικός Σαγεΐκων-Αρης Πατρών
4/11, 15.00: Λέων Αλισσού-Νίκη Προαστείου
4/11, 15.00: Ατρόμητος Πατρών-Αναγέννηση Πατρών
4/11, 15.00: Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου
4/11, 15.00: Αετός Πατρών-Δαβουρλής ’92
4/11, 15.00: Λιμνοχώρι-Πανμοβριακός Ριόλου
4/11, 15.00: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Δόξα Παραλίας


Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας