Α’ Κατηγορία: Αρης Πατρών-Δαβουρλής ‘92 4-3

0
48

«Αρης από άλλον …πλανήτη» θα μπορούσε να είναι ένας από τους τίτλους της Σαββατιάτικης (30/9) αναμέτρησης ανάμεσα στον Αρη Πατρών και τον Δαβουρλή ’92, καθώς η ομάδα του Νίκου Δεργούτη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-3 στο 81’,  εν τούτοις κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα και να κερδίσει με σκορ 4-3! Κι όμως, μπορεί να μην είναι σύνηθες φαινόμενο μία ομάδα να σκοράρει τρία γκολ σε 7’ -και πόσο μάλλον στο τελείωμα του αγώνα- ωστόσο ο Αρης με ψυχικά αποθέματα και επιθετική αποτελεσματικότητα, έγινε το πρώτο θέμα της 2ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία.
Ο Δαβουρλής ’92 προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ των Πρέμτου στο 21’ και Ζαφειράκη στο 35’, ενώ και η εικόνα του στο ξεκίνημα της επανάληψης δεν προμήνυε τη συνέχεια. Στο 61’ ο Λυμπέρης μείωσε για τον Αρη σε 1-2, ενώ ο Πρέμτος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έβαλε μπροστά τον Δαβουρλή ’92 με 1-3 στο 81’. Και ενώ οι περισσότεροι πίστεψαν ότι το ματς τελείωσε, ο Λυμπέρης στο 83’ και ο Βασιλόπουλος στο 86’ και στο 90’ ολοκλήρωσαν μία επική ανατροπή, δίνοντας τη νίκη (4-3) στους γηπεδούχους…

Αρης Πατρών: Σπυρόπουλος, Θ. Σοφιανός, Σαντίκου, Αθανασόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Αργυρόπουλος, Μυλωνάς (49’ Μπαρδούτσος), Σούφης, Παπαθωμάς, Λυμπέρης (90’ Ι. Σοφιανός), Βασιλόπουλος.
Δαβουρλής ’92: Γιαννακόπουλος, Πρέμτος, Λάφης, Μανούσος, Δ. Κωνσταντόπουλος, Βετούλας (52’ Καράμπουλας), Κούστας, Φλωρόπουλος, Ζαφειράκης, Λιμάτσι (62’ Τρίγκας), Τσότρας (71’ Κουμπουρλής).