Β’ Κατηγορία (Γ’ Ομιλος): Το pre-game της 8ης αγωνιστικής

By
Updated: Νοεμβρίου 11, 2017

Με τρεις σπουδαίες ποδοσφαιρικές συναντήσεις ανοίγει σήμερα το μεσημέρι (3 μ.μ.) η αυλαία της 8ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο της Β’ Κατηγορίας. Στο Ρίο ο πρωτοπόρος Ψαθόπυργος θα φιλοξενήσει την Ακράτα, με τις δύο ομάδες να είναι και οι μοναδικές αήττητες στη φετινή …κούρσα, στην Ροδιά ο Α.Ο. Διακοπτού θα αντιμετωπίσει τον Φοίνικα Σαλμενίκου και στα Καλάβρυτα η τοπική Α.Ε.Κ. θα υποδεχθεί τον δυνατό Ποσειδώνα Δρεπάνου.
Στο αυριανό «μενού» …ποδαρικό θα κάνει με πρωινό παιχνίδι (11 π.μ.) ο Απόλλωνας Αιγίου που θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Αστέρα Τέμενης, ενώ με ενδιαφέρον αναμένονται και οι αναμετρήσεις του Αχιλλέα Καμαρών με την Φλόγα Ροδιάς και της Αβύθου 2017 με την Ζήρια/ΤΑΔ ’93. Ακόμα, η Αιγείρα θα φιλοξενηθεί στον Αγ. Βασίλειο από τον Κεραυνό 2016 και το Σκεπαστό θα παίξει στο Προάστειο με την Αργυρά Πατρών…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΣ-ΑΚΡΑΤΑ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: Ρίου
• Διαιτητής: Παπαδόπουλος Γεώργιος
• Βοηθοί: Αναγνωστόπουλος Ανδρέας, Διαλυνάς Εμμανουήλ

Α.Ο. ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΑΛΜΕΝΙΚΟΥ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: Ροδιάς
• Διαιτητής: Σαφαρίκας Ευάγγελος
• Βοηθοί: Νούλας Γεώργιος, Μπινογιάννης Μιχάλης

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: Καλαβρύτων
• Διαιτητής: Σαμαρτζής Κων/νος
• Βοηθοί: Θανόπουλος Παναγιώτης, Θωμόπουλος Κων/νος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ
• Ημερομηνία: Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 11.00
• Γήπεδο: Ροδιάς
• Διαιτητής: Παππάς Σπύρος
• Βοηθοί: Ψιμάρνης Παναγιώτης, Ψιμάρνης Μιχάλης

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ-ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ
• Ημερομηνία: Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: Καμαρών
• Διαιτητής: Βαβίλης Διονύσιος
• Βοηθοί: Μιχαλόπουλος Νικόλαος, Μαργαρώνης Ανδρέας

ΑΒΥΘΟΣ 2017-ΖΗΡΙΑ/ΤΑΔ ’93
• Ημερομηνία: Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: Τέμενης
• Διαιτητής: Πολυγένης Δημήτριος
• Βοηθοί: Νούλας Γεώργιος, Παπαδόπουλος Κων/νος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2016-ΑΙΓΕΙΡΑ
• Ημερομηνία: Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος»
• Διαιτητής: Ανδρεόπουλος Χαράλαμπος
• Βοηθοί: Αβραμόπουλος Οδυσσέας, Καραγιάννης Κων/νος

ΑΡΓΥΡΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΣΚΕΠΑΣΤΟ
• Ημερομηνία: Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 15.00
• Γήπεδο: Νίκης Προαστείου
• Διαιτητής: Κουτρουμάνης Γεώργιος
• Βοηθοί: Καραμάνος Παναγιώτης, Ντέλης Στάυρος


Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας

error: Content is protected !!

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο