Β’ Κατηγορία: Αργυρά Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών 3-1

Updated: Οκτώβριος 30, 2017

Την 3η ήττα του σε ισάριθμες …εξόδους υπέστη ο Αχιλλέας Καμαρών στο Προάστειο απέναντι στην Αργυρά Πατρών, με σκορ 3-1, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ. Αντίθετα, για την Πατρινή ομάδα ήταν η 2η φετινή νίκη που ανάσαινε βαθμολογικά, καθώς προερχόταν από τρεις ήττες.
Αγωνιστικά το παιχνίδι ήταν καλό είχε αρκετές φάσεις. Η Αργυρά πατούσε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και έχασε καλές ευκαιρίες στο πρώτο εικοσάλεπτο, όμως η ομάδα του Σάκη Μπαβιώλη κατάφερε να βρει δίχτυα στο 24’, όταν σε αντεπίθεση ο Στέφανος Τριανταφύλλου με όμορφο πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 0-1. Η ψυχολογία άλλαξε, ακολούθησε ένα καλό διάστημα όπου ο Αχιλλέας είχε φάση με τον Χαλκίδη για το 0-2, όμως η Αργυρά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση (1-1) στο 45’ με δυνατό σουτ του Γιώργου Ασημακόπουλου από τα όρια της περιοχής και μετά από στρώσιμο – ασίστ του Παπαζαφείρη.
Στο β’ ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα και στο 65’ οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σε βάρος τους σκορ (2-1) με εξ επαφής κεφαλιά του Κώστη Κουκή, ύστερα από σέντρα του Βάσιλα από δεξιά. Ο Αχιλλέας προσπάθησε να αντιδράσει -ανορθόδοξα όμως- και η Αργυρά στην αντεπίθεση πέτυχε και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις (93’) με «δράστη» και πάλι τον Γιώργο Ασημακόπουλο, ο οποίος πήρε την κάθετη μπαλιά του Παπαζαφείρη και αφού πέρασε δύο αντιπάλους εκτέλεσε από κοντά για το τελικό 3-1.

Αργυρά Πατρών: Μαυρόγιαννης, Κουτσούκης, Τζουγανάτος (67’ Σ. Διγγελόπουλος), Γαρουφαλής, Θάνος, Μάγκος, Ασημακόπουλος, Βάσιλας (75’ Σιδέρης), Παπαζαφείρης, Κουκής (90’ Σλάκο), Π. Διγγελόπουλος (46’ Αποστολόπουλος).
Αχιλλέας Καμαρών: Γιαννέλος, Πέτση (89’ Π. Καραχάλιος), Ντακούλιας (46’ Τ. Καραμπούλας), Ρουμελιώτης, Λιόσης (70’ Ηλ. Καραμπούλας), Μπαρμπούνης, Καρέλης, Μητρόπουλος (74’ Ηλίας), Χαλκίδης, Τριανταφύλλου, Γιαννούλιας.

• Για την 7η αγωνιστική, η Αργυρά θα παίξει στην Ροδιά με την τοπική Φλόγα (5/11, 15.00) και ο Αχιλλέας Καμαρών θα φιλοξενηθεί από την Ακράτα (4/11, 15.00)