Ζήρια/ΤΑΔ ’93: Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας του Μαχαίρα-Μουστάκα

Updated: Οκτώβριος 24, 2017
Ο διαιτητής Μαχαίρας-Μουστάκας Στέφανος μετέτρεψε το γήπεδο Προαστίου σε χειρουργείο! Συγχαρητήρια στους παίκτες μας που τελείωσαν χωρίς κόκκινη το παιχνίδι! Μπράβο τους! Τρία χρόνια είναι η πρώτη φορά που αναγκαζόμαστε να διαμαρτυρηθούμε για διαιτησία! Ειλικρινά λυπούμαστε για αυτό! Να πούμε ως φυσιολογικό (!!!) ότι αγνόησε 3 φόρες υποδείξεις των βοηθών του για παράβαση των αντιπάλων μας και συνέχισε το παιχνίδι σε βάρος μας! Να πούμε ότι μες στο παιχνίδι είναι να βλέπει άουτ μόνο αυτός, όταν η φάση εξελίσσεται μπροστά στον βοηθό ο οποίος δείχνει αγνοώντας τον και σταματά επίθεσή μας! Να πούμε ότι έτσι το είδε και ένα καθαρό επιθετικό φάουλ υπέρ μας, το μετέτρεψε σε πέναλτι-εφεύρεση εναντίον μας την ώρα μάλιστα που πιέζουμε για την ισοφάριση! Όλα αυτά υποθέτουμε ότι είναι μέρος του παιχνιδιού! Με τίποτε όμως δεν αποτελούν μέρος του παιχνιδιού όλα τα παραπάνω όταν συνδυαστούν με το προκλητικό και εκνευριστικά μονόπλευρo παιχνίδι του διαιτητή Μαχαίρα-Μουστάκα από το 1′ έως και το 90′ λεπτό εναντίον μας! Κανένα φάουλ υπέρ μας πάρα τα κρατήματα, τις αγκαλιές στους επιθετικούς μας, ενώ φάουλ εναντίον μας σε κάθε απλή επαφή! Σταθερά και ανερυθρίαστα σφυρίγματα εναντίον μας σε ένα παιχνίδι με αθλητικό πνεύμα και καλό κλίμα από τις δύο ομάδες χωρίς υποψία έντασης! Δεν θέλουμε να σκεφτούμε κάτι άλλο για το παίξιμο Μαχαίρα-Μουστάκα, ούτε θέλουμε να δώσουμε γεωγραφικές ή άλλες διαστάσεις θα μείνουμε σε αυτό που όλοι είδαν! Ένα χειρουργείο εις βάρος μας σε σχεδόν όλον τον αγώνα! Γιατί κ. Μαχαίρα-Μουστάκα τέτοια συμπεριφορά επί 80′ λεπτά; Γιατί κ. Μουστάκα-Μαχαίρα για περίπου 10» λεπτά μετά το 3-1 δώσατε φάουλ υπέρ μας που σε όλο το παιχνίδι δεν τα βλέπατε προκαλώντας τον γέλωτα της κερκίδας; Περιμένουμε από τους αρμοδίους τις ενέργειές τους εάν επιθυμούν, εμείς νομίζουμε πως ναι, το καλό του αχαϊκού ποδοσφαίρου!