Β’ Κατηγορία (Γ’ Ομιλος): Το pre-game της 5ης αγωνιστικής

By
Updated: Οκτώβριος 21, 2017

Ισως η σπουδαιότερη αγωνιστική -μέχρι την επόμενη- είναι η 5η που έχει προγραμματιστεί για το Σαββατοκύριακο που διανύουμε στον 3ο Ομιλο της Β’ Κατηγορίας, περιλαμβάνοντας ντέρμπι βαθμολογικού και τοπικού χαρακτήρα…
Σήμερα Σάββατο θα γίνουν τρία ματς, με τον Αχιλλέα Καμαρών να υποδέχεται τα Καλάβρυτα, τον Απόλλωνα Αιγίου να φιλοξενεί την Αβυθο 2017 και την Ακράτα να διασταυρώνεται με την Αργυρά.
Στο Κυριακάτικο «μενού» μπορεί να ξεχωρίζει το Πατρινό ντέρμπι μεταξύ του πρωτοπόρου Ψαθόπυργου και του Κεραυνού 2016, ωστόσο και οι «μάχες» των Αιγιαλέων είναι μία προς μία ενδιαφέρουσες. Συγκεκριμένα, η Ζήρια/ΤΑΔ ’93 θα δοκιμαστεί εκτός έδρας με τον Ποσειδώνα Δρεπάνου, στην κοινή έδρα της Ροδιάς η τοπική Φλόγα θα κοντραριστεί με τον Α.Ο. Διακοπτού, στην Τέμενη ο Αστέρας θα φιλοξενήσει τον Φοίνικα Σαλμενίκου, ενώ στα Καλάβρυτα το Σκεπαστό θα τεθεί αντιμέτωπο με την Αιγείρα…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
• Ημερομηνία: Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Καμαρών
• Διαιτητής: Χρονάς Νικόλαος
• Βοηθοί: Ασημακόπουλος Σωτήριος, Βουτσάς Στέλιος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ-ΑΒΥΘΟΣ 2017
• Ημερομηνία: Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Ροδιάς
• Διαιτητής: Σαμαρτζής Κων/νος
• Βοηθοί: Καραγιάννης Κων/νος, Κουτρουμάνης Γεώργιος

ΑΚΡΑΤΑ-ΑΡΓΥΡΑ ΠΑΤΡΩΝ
• Ημερομηνία: Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Ακράτας
• Διαιτητής: Πετρόπουλος Χαράλαμπος
• Βοηθοί: Καραβασίλης Ανδρέας, Κουρτέσης Σπύρος

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ-ΖΗΡΙΑ/ΤΑΔ ’93
• Ημερομηνία: Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Νίκης Προαστείου
• Διαιτητής: Μαχαίρας-Μουστάκας Στέφανος
• Βοηθοί: Καραγιάννης Κων/νος, Πανταζόπουλος Ιωάννης

ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ-Α.Ο. ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ
• Ημερομηνία: Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Ροδιάς
• Διαιτητής: Παλαιολόγος Σπύρος
• Βοηθοί: Τζούνης Κων/νος, Νικολαδάκης Στυλιανός

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΑΛΜΕΝΙΚΟΥ
• Ημερομηνία: Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Τέμενης
• Διαιτητής: Σακελλαρίου Παναγιώτης
• Βοηθοί: Θεοφανόπουλος Παναγιώτης, Αναγνωστόπουλος Ανδρέας

ΣΚΕΠΑΣΤΟ-ΑΙΓΕΙΡΑ
• Ημερομηνία: Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Καλαβρύτων
• Διαιτητής: Βαβίλης Διονύσιος
• Βοηθοί: Θωμόπουλος Κων/νος, Χατζιράι Εντιόν

ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2016
• Ημερομηνία: Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017
• Ωρα έναρξης: 16.00
• Γήπεδο: Ρίου
• Διαιτητής: Καδδάς Παναγιώτης
• Βοηθοί: Βασιλόπουλος Γεώργιος, Καρδάτος Ευάγγελος

Η βαθμολογία (Σε 4 αγώνες):

Θ. Ομάδα Βαθμοί Γκολ Ν-Ι-Η
1. Ψαθόπυργος     12 10-1 4-0-0
2. Ζήρια/ΤΑΔ ’93     10 8-5 3-1-0
3. Ποσειδών Δρεπάνου      9 11-2 3-0-1
4. Α.Ο. Διακοπτού      9 7-3 3-0-1
5. Καλάβρυτα      7 12-4 2-1-1
6. Κεραυνός 2016      7 9-8 2-1-1
7. Αστέρας Τέμενης      7 6-9 2-1-1
8. Ακράτα      6 5-4 1-3-0
9. Απόλλων Αιγίου      6 7-7 2-0-2
10. Φοίνικας Σαλμενίκου      6 6-6 2-0-2
11. Αργυρά Πατρών      4 5-8 1-1-2
12. Αχιλλέας Καμαρών      2 5-9 0-2-2
13. Αιγείρα      2 4-11 0-2-2
14. Αβυθος 2017      1 0-6 0-1-3
15. Φλόγα Ροδιάς      1 5-11 0-1-3
16. Σκεπαστό      0 4-10 0-0-4

 


Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας

error: Content is protected !!

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο