Β’ Κατηγορία: Αχιλλέας Καμαρών-Αιγείρα 2-2

Updated: Οκτώβριος 9, 2017

Με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) έφυγαν από το δημοτικό στάδιο Καμαρών ο τοπικός Αχιλλέας και η Αιγείρα, σ’ ένα μέτριο σε γενικές γραμμές ματς που εξελίχθηκε σε «θρίλερ» στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα του Παναγιώτη Καλλέλη άνοιξε το σκορ με τον Ηλία Ροβήλο στο 23’ και στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1-0 και με ανεβασμένη ψυχολογία.
Στην επανάληψη ο Αχιλλέας ρίσκαρε για την ισοφάρισε και στο 57’ η Αιγείρα πέτυχε και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Δημήτρη Κλουκίνα. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο οι γηπεδούχοι πίεσαν και αφού πρώτα μείωσαν σε 1-2 στο 83’ με τον Παναγιώτη Χαλκίδη πίστεψαν περισσότερο στην ισοφάριση. Η Αιγείρα δεν διαχειρίστηκε σωστά τον εναπομείναντα χρόνο και ο Παναγιώτης Χαλκίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 93’ πέτυχε το 2-2, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Μάλιστα, ο Αχιλλέας έφθασε κοντά και στην ανατροπή, όμως η προσπάθεια του Τριανταφύλλου στο 94’ δεν βρήκε τον επιθυμητό στόχο…

Αχιλλέας Καμαρών: Ψαριάδης, Καραμπούλας (84’ Ηλίας), Σκούτας, Ρουμελιώτης, Λιόσης, Μπαρμπούνης, Καρέλης, Μητρόπουλος (75’ Πέτση), Χαλκίδης, Τριανταφύλλου, Γιαννούλιας (64’ Ντακούλιας).
Αιγείρα: Βασιλακόπουλος, Αγγ. Σκάζας, Παναγιωτόπουλος, Α. Μάρκου, Β. Σκάζας, Απ. Νακελλάρης (83’ Σαρμάς), Ψαρράκος, Σερβές (46’ Παπαχριστόπουλος), Κλουκίνας, Ροβήλος, Β. Νακελλάρης (91’ Ζαραδούκας).