Α’ Κατηγορία: Δόξα Παραλίας-Ατρόμητος Πατρών 1-1

Updated: Σεπτέμβριος 26, 2017

Με ισοπαλία (1-1) που δεν άρεσε σε καμία από τις δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το πρώτο 90λπετο της φετινής Α’ Κατηγορίας η Δόξα Παραλίας και ο Ατρόμητος Πατρών, με τον τελευταίο να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες για τη νίκη.
Η ομάδα του Σάκη Πεφάνη είχε ένα πολύ καλό πρώτο μέρος, στο οποίο έχασε καλές ευκαιρίες με τους Μπινέρη και Μολφέτα, ενώ άνοιξε το σκορ (0-1) στο 32’ με κεφαλιά του Αθανασόπουλου έπειτα από λάθος έξοδο του Κρητικού. Μετά το γκολ η Δόξα ανέβασε την πίεσή της και αφού πρώτα απείλησε με σουτ του Σταυριανόπουλου, στο 44’ έφθασε την ισοφάριση (1-1) με τον Τσίτσαρη.
Στο β’ ημίχρονο το παιχνίδι έγινε πιο κλειστό, με τον Ατρόμητο να πετυχαίνει ξανά γκολ με τον Αθανασόπουλο στο τελευταίο δεκάλεπτο, ωστόσο δεν μέτρησε γιατί ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η απόφαση αυτή ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από τους ανθρώπους του Ατρομήτου.

Δόξα Παραλίας: Κρητικός, Κουτούλας, Δημακόπουλος (46′ Οικονομόπουλος), Λαζανάς, Τσίτσαρης, Καραπατάκης, Γεωργίου (52′ Δριβήλας), Ανδρικόπουλος, Καφούσιας (63′ Παπαδημητρίου), Σταυριανόπουλος, Σκιαδόπουλος.
Ατρόμητος Πατρών: Σουτζόγλου, Μαντάς (58′ Χρυσικός), Χριστόπουλος, Μανθόπουλος, Παπαστεργίου, Ρουγκάλας, Τζελέπης (63′ Μπελεζάκης), Παπαγεωργίου, Μολφέτας, Μπινιέρης, Αθανασόπουλος.