Β’ Κατηγορία: Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας Τέμενης 2-2

Updated: Σεπτέμβριος 25, 2017

Σ’ ένα ενδιαφέρον παιχνίδι -από κάθε άποψη- με συνολικά τέσσερα γκολ, αρκετό παρασκήνιο και …3ο ημίχρονο με ενστάσεις και ανακοινώσεις, ο Αχιλλέας Καμαρών και ο Αστέρας Τέμενης μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στην πρεμιέρα του 3ου Ομίλου τη Β’ Κατηγορίας. Μάλιστα αξίζει να σημειωθεί, ότι η ομάδα του Αντώνη Μπάλα διατήρησε και τη θετική παράδοση που έχει δημιουργήσει απέναντι στον Αχιλλέα, καθώς στα 5 τελευταία παιχνίδια που έχουν συναντηθεί οι δύο ομάδες, ο Αστέρας Τέμενης μετράει 4 νίκες και 1 ισοπαλία.
Στο αγωνιστικό μέρος, το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο να παρουσιάσει, με τις δύο ομάδες να ψάχνονται περισσότερο παρά να δημιουργούν. Μοναδική εξαίρεση μια φάση για τον γηπεδούχο Αχιλλέα στο 15′, όταν ο Χαλκίδης σούταρε άουτ από πλεονεκτική θέση.
Στην επανάληψη της συνάντησης η εικόνα άλλαξε και πλέον οι ομάδες διεκδίκησαν με κάθε τους δύναμη τη νίκη. Ο Αστέρας Τέμενης άνοιξε το σκορ στο 49’ με σουτ του Κώστα Οικονομόπουλου, έπειτα από κόρνερ του Δαλιάνη, όμως στο επόμενο λεπτό (50’) το «συγκρότημα» του Σάκη Μπαβιώλη επανέφερε τις ισορροπίες με κεφαλιά του έμπειρου Στέφανου Τριανταφύλλου σε σέντρα του Γκοτσόπουλου. Από εκεί και μετά ο ρυθμός άνοιξε ακόμα περισσότερο και οι Τεμενέοι προηγήθηκαν εκ νέου το σκορ (1-2) με τον Γιώργο Δορλή στο 63’ από ασίστ του Β. Βλάχου. Και σε αυτή την περίπτωση η χαρά του γκολ δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 71’ οι Καμαραίοι έκαναν το 2-2 με τον νεοαποκτηθέντα Παναγιώτη Χαλκίδη. Στο υπόλοιπο χρονικό διάστημα που απέμενε οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ της νίκης, το οποίο οι γηπεδούχοι έψαξαν λίγο περισσότερο.

Αχιλλέας Καμαρών: Ψαριάδης, Καραμπούλας (55’ Γιαννούλιας), Νικολάου (46’ Ντακούλιας), Ρουμελιώτης, Λιόσης, Καρέλης, Μπαρμπούνης, Μητρόπουλος, Χαλκίδης, Τριανταφύλλου, Γκοτσόπουλος.
Αστέρας Τέμενης: Μαυρούλιας, Δορλής, Καββαδάς, Αρβανίτης, Οικονομόπουλος, Ν. Βλάχος (70’ Μπιρμπίλης), Δαλιάνης, Τάφα (55’ Κουτσογιώργης), Τασσόπουλος, Τσούνης, Τσιομπάνου (46’ Β. Βλάχος).