Φλόγα Ροδιάς: Φιλική επικράτηση (6-1) απέναντι στο Σκεπαστό

Updated: Σεπτέμβριος 16, 2017

Μία καλή «προπόνηση» πραγματοποίησε η Φλόγα Ροδιάς απέναντι στο Σκεπαστό, σε φιλικό παιχνίδι που έδωσαν οι δύο ομάδες και βρήκε νικήτρια την ομάδα του Μίλτου Καρατζά με σκορ 6-1.
Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δημιούργησαν σωρεία ευκαιριών και βρήκαν δίχτυα έξι φορές, μία στο πρώτο ημίχρονο και πέντε στο δεύτερο.
Στο 30’ από σέντρα του Κλάιντι από δεξιά, ο Κατσαούνης με πλασέ έκανε το 1-0 και στο 57΄ ο Τζιαντομένικο με όμορφο χτύπημα φάουλ διπλασίασε τα τέρματα της Φλόγας. Στο 59’ σε αντεπίθεση του Σκεπαστού, ο Κ. Τραγότσαλος με διαγώνιο σουτ μείωσε σε 2-1, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν γρήγορα με δύο γκολ. Στο 63’ ο Τζιαντομένικο και στο 64’ ο Κατσαούνης -με νέα προσωπικά τους γκολ- με όμορφα σουτ από τον άξονα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Και στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι δραματικά και παρά τις συνεχείς αλλαγές, η Φλόγα Ροδιάς πέτυχε δύο ακόμα τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 80’ με σουτ «κεραυνό» του Δεσποτόπουλου έξω από την περιοχή και στο 84’ με πλασέ του Αλευρίτη, έπειτα από ασίστ πάρε – βάλε του Κατσαούνη.

Φλόγα Ροδιάς: Γκιώνης, Αγγελόπουλος, Γκλαβάς, Ιατρόπουλος, Σπανός, Α. Λιακόπουλος, Γ. Χριστόπουλος, Τζιαντομένικο, Κατσαούνης, Μπαντούνας, Κλάιντι.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αλευρίτης, Σωτηρόπουλος, Δεσποτόπουλος, Κλοντιάν, Πολυχρονόπουλος, Κανελλής, Νιγιάννης και Τσόγκας.
Σκεπαστό: Παπαδημητρόπουλος, Μούσκας, Βασιλακόπουλος, Μηλιάκης, Τζόβολος, Φράνκο, Κ. Τραγότσαλος, Μανίκας, Παρασκευάς, Καράμπελας, Δραγούτης.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Π. Τραγότσαλος και Μιλόβι.