Καλάβρυτα: Ηττα (0-2) από τους Νέους Παναιγιαλείου

Updated: Σεπτέμβριος 11, 2017

Νέα εντός έδρας ήττα -μετά την Θύελλα Αιγίου- με σκορ 2-0 γνώρισε η Α.Ε. Καλαβρύτων, σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε απέναντι στην Ομάδα Νέων (Κ19) του Παναιγιαλείου.
Η ομάδα του Κωστή Βλάχου «πλήρωσε» το νωθρό ξεκίνημά της, που δεν πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους «μελανόλευκους» πιτσιρικάδες. Ετσι, η ομάδα του Χρήστου Παρασκευόπουλου άνοιξε το σκορ στο 6’ με κεφαλιά του Καλόφωνου, έπειτα από σέντρα – ασίστ του Κόκκορη, με τον τελευταίο να σκοράρει στο 16’ με σουτ μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, έλλειψε όμως η ουσία του γκολ και έτσι το 0-2 έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ.
Παρά το αρνητικό αποτέλεσμα ο τεχνικός των Καλαβρύτων έμεινε ευχαριστημένος από την ομάδα του στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του παιχνιδιού, ωστόσο υπάρχει ένα γεμάτο δεκαήμερο μπροστά για να βελτιωθούν αρκετά πράγματα.

Καλάβρυτα: Λέσης, Τζόβολος, Αλεξόπουλος, Στέργιος, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Μπαχάς, Κουτρουμάνης, Γκεράρντ, Δημ. Καλαμαράς, Βραχλιώτης.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ν. Τσαβαλάς, Βελάνας, Κοντογεώργης, Γουλιμής, Κανελλόπουλος, Γ. Τσαβαλάς και Παναγιωτόπουλος.
Παναιγιάλειος Κ19: Καρακίτσος, Αϊντίν, Σακελλαρόπουλος, Σουβατζόγλου, Καφεντζής, Ζησιμόπουλος, Κουτρόπουλος, Δημητρέλης, Χαραλαμπόπουλος, Καλόφωνος, Κόκκορης
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Βαγενάς, Παναγιωτόπουλος, Χύσα, Σκιαδάς, Κόλα, Τσουρής, Σολωμός, Αγγελόπουλος, Ροδόπουλος και Σπυρόπουλος.

• Το επόμενο προγραμματισμένο φιλικό για τα Καλάβρυτα είναι την Τετάρτη (13/9) απέναντι στον Αχιλλέα Καμαρών…