Αχιλλέας Καμαρών: «Γλυκόπικρη» φιλική ήττα (2-4) από τον Ποσειδώνα

Updated: Σεπτέμβριος 11, 2017

Το πιο δυνατό φιλικό «τεστ» μέχρι στιγμής έδωσε το Σάββατο (9/9) το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Καμαρών ο τοπικός Αχιλλέας, απέναντι στον Ποσειδώνα Δρεπάνου. Το «σύνολο» του Σάκη Μπαβιώλη παρότι ηττήθηκε με σκορ 2-4, είχε καλά αγωνιστικά διαστήματα και έδειξε σημάδια προόδου, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου οι ομάδες παρατάχθηκαν με τις …καλές τους ενδεκάδες.
Ο Αχιλλέας Καμαρών στο πρώτο μέρος πέτυχε και τα δύο του τέρματα και μάλιστα προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 και 2-1, χάρη σε τέρματα των Παναγιώτη Χαλκίδη και Στέφανου Τριανταφύλλου. Η «απάντηση» όμως ήρθε από τον Ποσειδώνα, που ισοφάρισε (2-2) πριν τη λήξη του ημιχρόνου με γκολ των Τεμπονέρα και Καρβούνη.
Στο δεύτερο μισό της φιλικής συνάντησης ο ρυθμός έπεσε και ο Ποσειδώνας Δρέπανου όντας πιο έτοιμος αγωνιστικά πήρε τη νίκη με σκορ 2-4, με τέρματα που σημείωσαν αυτή τη φορά οι Καττές και Αναγνώστου.

Αχιλλέας Καμαρών: Ψαριάδης, Λιόσης, Ρουμελιώτης, Σκούτας, Γιαννούλιας, Καρέλης, Μπαρμπούνης, Τριανταφύλλου, Μητρόπουλος, Χαλκίδης, Γκοτσόπουλος.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γιαννέλος, Τσάμης, Ηλίας, Στ. Καραχάλιος, Νικολάου, Κόκλας, Π. Καραχάλιος.

• Το επόμενο προγραμματισμένο φιλικό για τον Αχιλλέα Καμαρών, είναι την Τετάρτη (13/9) εκτός έδρας με την Α.Ε. Καλαβρύτων…