Α’ Κατηγορία: Αναγέννηση Πατρών-Αρης Πατρών 4-0

Updated: Σεπτέμβριος 26, 2017

Τους πρώτους τρεις βαθμούς στη φετινή της συγκομιδή πρόσθεσε η Αναγέννηση Πατρών, η οποία επικράτησε με 4-0 του Αρη Πατρών στο άνοιγμα της αυλαίας της Α’ Κατηγορίας.
Το «συγκρότημα» του Φίλιππου Σχοινά έδειξε καλά αγωνιστικά στοιχεία και πετυχαίνοντας από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο έφθασε σε μία εύκολη νίκη. Στο 17’ ο Αρφαράς με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, ενώ στο 33’ ο Σπανός με δυνατό σουτ ζευγάρωσε τα γκολ της Αναγέννησης.
Στο β’ ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερο και οι γηπεδούχοι διεύρυναν τη νίκη τους. Με το ξεκίνημα, στο 46’, ο Αρφαράς με διαγώνιο σουτ σκόραρε για δεύτερη φορά κάνοντας το 3-0, ενώ ο επίλογος «γράφτηκε» στο 60’ από πλασέ του Σπανού, που επίσης πέτυχε δύο γκολ.

Αναγέννηση Πατρών: Τζουραμάνης, Αλποχωρίτης (85′ Χριστοδουλόπουλος), Καταρτζόπουλος (80′ Σταθόπουλος), Ιωάννου, Καραχάλιος, Βουτσινάς, Σπανός (74′ Παναγόπουλος), Τσίφας, Κατσαρέλιας, Αρφαράς (69′ Γιάννης), Ορφανίδης.
Αρης Πατρών: Σπυρόπουλος, Θ. Σοφιανός, Σαντίκου, Αθανασόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Αργυρόπουλος, Αλποχωρίτης (78′ Μυλωνάς), Σούφης, Παπαθωμάς, Λυμπέρης, Βασιλόπουλος.

Φωτό: Εφημερίδα «Γνώμη Πατρών»