Θύελλα Αιγίου: Φιλική ήττα από τη Νίκη Προαστείου με πολλά συμπεράσματα!

Updated: Αύγουστος 21, 2017

Την ήττα με σκορ 2-5 γνώρισε στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε απέναντι στη Νίκη Προαστείου η ομάδας της Θύελλας Αιγίου, αυτή την φορά στο γήπεδο της Τέμενης (19/8).
Η ομάδα του Κυριάκου Αθανασίου παρουσίασε κατά διαστήματα καλό πρόσωπο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκε και με 2-1 χάρη σε γκολ που πέτυχαν οι Αρντίτ Μουκάι και Μάριος Σπηλιωτόπουλος. Ανεξάρτητα από την έκβαση του τελικού σκορ, ο τεχνικός της Αιγιώτικης ομάδας έβγαλε αρκετά συμπεράσματα και είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει 24 ποδοσφαιριστές.
Στην αρχική σύνθεση της Θύελλας Αιγίου αγωνίστηκαν οι Ασημακόπουλος, Λαλαής, Σκιαδάς, Δαυλάς, Ραμπούζια, Γιαννόπουλος, Ασπρούκος, Σπηλιωτόπουλος, Διαμαντόπουλος, Λιάτος, Μουκάι.
Επίσης, στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Πράσινος, Ανδριόπουλος (τερματοφύλακες), Γκοτσόπουλος, Μαραγκός, Αθανασίου, Ράμμος, Μπλάτα, Λαμπίρης, Νικολάου, Ζαφειρακόπουλος, Μπακρόζης, Πλατυκώστας και Δημόπουλος.

• Το επόμενο προγραμματισμένο φιλικό για την Θύελλα Αιγίου, είναι την ερχόμενη Τετάρτη (23/8) εκτός έδρας με τον Διαγόρα Βραχνεΐκων…