Α’ Κατηγορία: Το pre-game της 17ης αγωνιστικής

By
Updated: Φεβρουάριος 11, 2017

Επιστροφή στην αγωνιστική για τα Πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Αχαΐας και σήμερα είναι το ραντεβού για τις ομάδες της Α’ Κατηγορίας, όπου ρίχνονται στην «μάχη» για την 17η αγωνιστική, με νέα ώρα έναρξης τις 3.30 μ.μ. πλέον.
Οσον αφορά τους δύο εκπροσώπους της Αιγιάλειας και οι δύο αγωνίζονται στην έδρα τους, με την Θύελλα Αιγίου να υποδέχεται στην Αβυθο τον Απόλλωνα Εγλυκάδας και τον Απόλλωνα Αιγίου να φιλοξενεί στην Ροδιά τον πρωτοπόρο Διαγόρα Βραχνεΐκων.


Αναλυτικά το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής:

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: Αβύθου
• Διαιτητής: Λ. Τζαγκαράκης
• Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Αθ. Τσούρας
• Α’ γύρος: Απόλλων Εγλυκάδας-Θύελλα Αιγίου 1-3

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: Ροδιάς
• Διαιτητής: Ι. Καλύβας
• Βοηθοί: Μ. Κακαφώνης, Λ. Τσούτσης
• Α’ γύρος: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Απόλλων Αιγίου 3-0

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: Ζαρουχλεΐκων
• Διαιτητής: Ν. Μακρυπόδης
• Βοηθοί: Μ. Ανδριανός, Σ. Κούσης
• Α’ γύρος: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Ατρόμητος Πατρών 0-1

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ ΡΙΟΛΟΥ-ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: Ριόλου
• Διαιτητής: Αλ. Γιαννόπουλος
• Βοηθοί: Δ. Σωτηρόπουλος, Θ. Τραγουλιάς
• Α’ γύρος: Λέων Αλισσού-Πανμοβριακός Ριόλου 1-2

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: «Ντα Λουζ»
• Διαιτητής: Γ. Παπαδόπουλος
• Βοηθοί: Π. Ζούλης, Β. Μαρδάς
• Α’ γύρος: Λιμνοχώρι-Αρης Πατρών 1-0

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: Βραχνεΐκων
• Διαιτητής: Ν. Μέρμηγκας
• Βοηθοί: Α. Μεϊντανάς, Α. Γκοτσόπουλος
• Α’ γύρος: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Δόξα Παραλίας 2-4

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: «Κώστας Ζάρρας»
• Διαιτητής: Κ. Ανδριανός
• Βοηθοί: Σπ. Οικονόμου, Ι. Χαμούζας
• Α’ γύρος: Αναγέννηση Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου 1-2

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ
• Ημερομηνία: Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
• Ωρα: 15.30
• Γήπεδο: Προαστείου
• Διαιτητής: Χ. Πετρόπουλος
• Βοηθοί: Χρ. Μπαλτάς, Χρ. Τσιρογιάννης
• Α’ γύρος: Εθνικός Σαγεΐκων-Νίκη Προαστείου 2-0


Η βαθμολογία (Σε 16 αγώνες):

Θ.                Ομάδα Βαθμοί Ν-Ι-Η Γκολ
1.  Διαγόρας Βραχνεΐκων    38 12-2-2 41-11
2.  Πανμοβριακός Ριόλου    33 10-3-3 33-18
3.  Κεραυνός Αγ. Βασιλείου    33 10-3-3 32-16
4.  Ατρόμητος Πατρών    29 8-5-3 22-13
5.  Πήγασος Μπεγουλακίου    29 9-2-5 26-24
6.  Λιμνοχώρι    29 9-2-5 24-18
7.  Αρης Πατρών    28 8-4-4 28-13
8.  Θύελλα Αιγίου    27 7-6-3 28-19
9.  Αναγέννηση Πατρών    23 6-5-5 25-23
10.  Νίκη Προαστείου    22 6-4-6 22-23
11.  Δόξα Παραλίας    21 6-3-7 26-26
12.  Εθνικός Σαγεΐκων    15 4-3-9 17-22
13.  Απόλλων Εγλυκάδας    10 3-1-12 13-38
14.  Πανιώνιος/Αχιλλέας     9 3-0-13 16-40
15.  Απόλλων Αιγίου     9 3-0-13 19-36
16.  Λέων Αλισσού     7 2-1-13 10-42

 


Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας

error: Content is protected !!