Football League: Το pre-game της 4ης αγωνιστικής

By
Updated: Δεκέμβριος 4, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Με έξι παιχνίδια θα διεξαχθεί σήμερα η πρώτη δόση της 4ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα της Football League, που θα συνεχιστεί αύριο με δύο συναντήσεις και θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη (7/12) με μία ακόμα…
Στο σημερινό «κυρίως πιάτο», με κοινή ώρα έναρξης τις 3.00 το μεσημέρι, συμπεριλαμβάνεται και η εντός έδρας αναμέτρηση του Παναιγιαλείου με τον Αγροτικό Αστέρα, στην οποία οι μεν Αιγιώτες αναζητούν διακαώς την πρώτη τους φετινή νίκη και οι δε Μακεδόνες να διατηρήσουν το αήττητό τους ή ακόμα και την πρωτιά σε περίπτωση νίκης. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Απόλλωνας Σμύρνης θα μεταβεί στην Καρδίτσα για να αντιμετωπίσει την τοπική Αναγέννηση, η Σπάρτη θα υποδεχθεί τον Αιγινιακό, ο Πανθρακικός θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Κισσαμικό, ο Αχαρναϊκός θα φιλοξενηθεί στα Χανιά, ενώ η Λαμία θα διασταυρωθεί με τον Πανελευσινιακό.
Αύριο Δευτέρα θα παίξουν η Καλλιθέα με τον Πανσερραϊκό και ο Αρης με την Καλλονή, ενώ την ερχόμενη Τετάρτη θα διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ των Τρικάλων και του Ο.Φ.Η.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Αιγίου
Διαιτητής: Γκοβέσης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)
4ος Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Τζάνης (Τρικάλων), Διαμάντης (Εβρου)
4ος Διαιτητής: Μάντζιος (Ηπείρου)

ΣΠΑΡΤΗ-ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης
Διαιτητής: Μιχελής (Πειραιά)
Βοηθοί: Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Καρβούνης (Μεσσηνίας)
4ος Διαιτητής: Νίκας (Μεσσηνίας)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: ΔΑΚ Κομοτηνής
Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)
Βοηθοί: Ζιγκερίδης (Σερρών), Κούλα (Ξάνθης)
4ος Διαιτητής: Κυριαζίδης (Εβρου)

ΧΑΝΙΑ-ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Μάλεμε
Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυρουδής, Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

ΛΑΜΙΑ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: ΔΑΚ Λαμίας
Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)
Βοηθοί: Σοφός, Παγούρας (Βοιωτίας)
4ος Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
Ημερομηνία: Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: «Γρηγόρης Λαμπράκης»
Διαιτητής: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής), Τζιλίρης (Πειραιά)
4ος Διαιτητής: Αντιπαριώτης (Ανατ. Αττικής)

ΑΡΗΣ-ΚΑΛΛΟΝΗ
Ημερομηνία: Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: «Κλεάνθης Βικελίδης»
Διαιτητής: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)
4ος Διαιτητής: Γκουγκούδης (Σερρών)

ΤΡΙΚΑΛΑ-Ο.Φ.Η.
Ημερομηνία: Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Πάτρας, Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
4ος Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

error: Content is protected !!