Β’ Κατηγορία (Β’ Ομιλος): Το pre-game της 11ης αγωνιστικής

By
Updated: Δεκέμβριος 3, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Με αμείωτο ενδιαφέρον τόσο στην κορυφή, όσο και στην ουρά της βαθμολογικής κατάταξης συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο ο Β’ Ομιλος της Β’ Κατηγορίας, με την 11η αγωνιστική.
Σήμερα το μεσημέρι (15.00) θα γίνουν δύο ματς, με τα περισσότερα βλέμματα να στρέφονται στην Τέμενη όπου ο τοπικός Αστέρας θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο και αήττητο Ψαθόπυργο, ενώ λίγα χιλιόμετρα πιο δυτικά ο Φοίνικας Σαλμενίκου θα φιλοξενήσει στις Καμάρες τα Ψηλαλώνια.
Την Κυριακή έχουν προγραμματιστεί οι υπόλοιπες έξι συναντήσεις, με δύο παιχνίδια να διεξάγονται πιο νωρίς (12.30), όπου ο Αχιλλέας Καμαρών θα αντιμετωπίσει στον Μέγα Δικέφαλο και το Δρέπανο θα υποδεχθεί τον Ποσειδώνα Πάτρας. Από εκεί και πέρα, το μεσημέρι (15.00) ξεχωρίζουν τα ντέρμπι Διακοπτό-Καλάβρυτα και Δαβουρλής ‘92-Αετός Πατρών, ενώ ακόμα η Ακράτα θα φιλοξενήσει την Α.Ε. Πάτρα 2005 και η Δόξα Ελαιώνα θα τεθεί αντιμέτωπη με τον Αετό Ρίου…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ-ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΣ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Τέμενης
Διαιτητής: Ι. Ρηγόπουλος
Βοηθοί: Γ. Βασιλόπουλος, Κ. Ταξιάρχης

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΑΛΜΕΝΙΚΟΥ-ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Καμαρών
Διαιτητής: Ν. Μέρμηγκας
Βοηθοί: Π. Μεσσήνης, Β. Μαρδάς

ΜΕΓΑΣ ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 12.30
Γήπεδο: Ρίου
Διαιτητής: Ι. Καλύβας
Βοηθοί: Γ. Παυλόπουλος, Α. Μπαλτάς

ΔΡΕΠΑΝΟ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 12.30
Γήπεδο: «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος»
Διαιτητής: Ι. Ρηγόπουλος
Βοηθοί: Θ. Τραγουλιάς, Στ. Μαχαίρας-Μουστάκας

Α.Ο. ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Ροδιάς
Διαιτητής: Π. Τιμολέων
Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Δ. Σωτηρόπουλος

ΑΚΡΑΤΑ-Α.Ε. ΠΑΤΡΑ 2005
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Ακράτας
Διαιτητής: Π. Σακελλαρίου
Βοηθοί: Π. Θεοφανόπουλος, Β. Μαρδάς

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΕΛΑΙΩΝΑ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Ρίου
Διαιτητής: Κ. Ανδριανός
Βοηθοί: Γ. Νούλας, Ν. Πατρίκιος

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ ’92-ΑΕΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Προαστείου
Διαιτητής: Ν. Μακρυπόδης
Βοηθοί: Θ. Σπανός, Μ. Κοσμάς

Η βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί Γκολ Ν-Ι-Η
1. Ψαθόπυργος     24 18-5 7-3-0
2. Φοίνικας Σαλμενίκου     22 20-9 7-1-2
3. Αετός Πατρών     19 24-8 5-4-1
4. Δαβουρλής ’92     19 21-13 6-1-3
5. Αστέρας Τέμενης     18 17-11 5-3-2
6. Ακράτα     18 16-12 5-3-2
7. Ψηλαλώνια     17 14-15 5-2-3
8. Α.Ε. Πάτρα 2005     16 19-11 4-4-2
9. Ποσειδών Πάτρας     16 17-16 5-1-4
10. Καλάβρυτα     13 13-12 4-1-5
11. Αετός Ρίου     11 16-16 3-2-5
12. Δόξα Ελαιώνα      8 3-16 2-2-6
13. Δρέπανο      7 9-23 2-1-7
14. Α.Ο. Διακοπτού      5 11-18 1-2-7
15. Μέγας Δικέφαλος      5 9-19 0-5-5
16. Αχιλλέας Καμαρών      4 6-30 1-1-7

 

error: Content is protected !!