Β’ Κατηγορία (Α’ Ομιλος): Το pre-game της 11ης αγωνιστικής

By
Updated: Δεκέμβριος 3, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Με το μεγάλο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Φωστήρα Οβρυάς και την Θύελλα Πατρών ανοίγει σήμερα (15.00) η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στον Α’ Ομιλο της Β’ Κατηγορίας , ενώ την ίδια ώρα ο Αχαιός Σαραβαλίου θα φιλοξενηθεί στην Χαλανδρίτσα από την τοπική ομάδα της Δόξας…
Το κυρίως «μενού» θα …σερβιριστεί αύριο Κυριακή, με πέντε ενδιαφέρουσες συναντήσεις. Ο Αστέρας Τσουκαλεΐκων και ο Ατρόμητος Λάππα θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Απόλλων Βίδοβας και τον Αστέρα Μιντιλογλίου αντίστοιχα, ο Τριταιϊκός θα υποδεχθεί στο Σταυροδρόμι τον Πολύτεκνο, ο Φαρραϊκός θα παίξει στο «Ντα Λουζ» με τον Κρίνο, ενώ στο Σαραβάλι ο Ικαρος Πετρωτού θα διασταυρωθεί με τον Κεραυνό Μιτόπολης. Τέλος, σημειώνεται ότι ρεπό για την αγωνιστική έχει ο ουραγός Παναχαϊκός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΟΒΡΥΑΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Οβρυάς
Διαιτητής: Γ. Παπαδόπουλος
Βοηθοί: Π. Θεοφανόπουλος, Σπ. Σταυρόπουλος

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ-ΑΧΑΙΟΣ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Χαλανδρίτσας
Διαιτητής: Π. Τιμολέων
Βοηθοί: Στ. Ντελής, Χ. Γιαραλής

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΙΔΟΒΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Λακκόπετρας
Διαιτητής: Ν. Χρονάς
Βοηθοί: Π. Νικολακόπουλος, Π. Θανόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Μιντιλογλίου
Διαιτητής: Γ. Αθανασόπουλος
Βοηθοί: Σ. Κούσης, Γ. Ντάβλα

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ-ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Σταυροδρομίου
Διαιτητής: Λ. Τζαγκαράκης
Βοηθοί: Χρ. Τσιγρογιάννης, Μ. Ψιμάρνης

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΙΤΟΠΟΛΗΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: «Κώστας Ζάρρας»
Διαιτητής: Ελ. Παπάδης
Βοηθοί: Μ. Ανδριανός, Ο. Παπαδημητρίου

ΦΑΡΡΑΪΚΟΣ-ΚΡΙΝΟΣ
Ημερομηνία: Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: «Ντα Λουζ»
Διαιτητής: Χρ. Αναγνωστόπουλος
Βοηθοί: Κ. Ταξιάρχης, Ι. Χαμούζας

Η βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί Γκολ Ν-Ι-Η
1. Θύελλα Πατρών     25 29-9 8-1-0
2. Φωστήρας Οβρυάς     21 26-6 7-0-2
3. Αστέρας Τσουκαλεΐκων     20 14-7 6-2-1
4. * Αχαιός Σαραβαλίου     19 22-10 6-1-3
5. Τριταιϊκός     15 14-10 5-2-2
6. Ικαρος Πετρωτού     14 16-15 4-2-3
7. Πολύτεκνος     14 15-18 4-2-3
8. * Ατρόμητος Λάππα     14 22-19 4-2-4
9. Κρίνος     13 17-19 4-1-4
10. Φαρραϊκός     13 8-8 4-1-4
11. Απόλλων Βίδοβας     10 10-14 3-1-5
12. Κεραυνός Μιτόπολης      7 10-19 2-1-6
13. * Δόξα Χαλανδρίτσας      7 16-20 2-1-7
14. * Αστέρας Μιντιλογλίου      7 4-12 2-1-7
15. * Παναχαϊκός      0 2-39 0-0-10
* Δεν έχουν κάνει ρεπό στον α’ γύρο του Πρωταθλήματος.
** Ο Τριταιϊκός έχει ποινή -2 βαθμών.

 

error: Content is protected !!