Α’ Κατηγορία: Το pre-game της 11ης αγωνιστικής

By
Updated: Δεκέμβριος 3, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Χωρίς το πολύ μεγάλο ντέρμπι, αλλά με σημαντικές βαθμολογικές αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα Σάββατο το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας με την διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής, στην οποία και οι δύο εκπρόσωποι της Αιγιάλειας θα αγωνιστούν εκτός έδρας. Ειδικότερα, η Θύελλα Αιγίου θα αντιμετωπίσει στον Ανω Αλισσό τον ουραγό Λέοντα, ενώ ο Απόλλωνας Αιγίου έχει πιο δύσκολο έργο στο Σαραβάλι απέναντι στον 4ο Πήγασο Μπεγουλακίου.
Στο υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζει το παιχνίδι μεταξύ του Λιμνοχωρίου και του Πανμοβριακού Ριόλου, την ίδια στιγμή που ο πρωτοπόρος Διαγόρας Βραχνεΐκων θα υποδέχεται την Δόξα Παραλίας. Ακόμα, ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου και ο Ατρόμητος Πατρών θα φιλοξενηθούν από τον Πανιώνιο/Αχιλλέα και τον Εθνικό Σαγεΐκων αντίστοιχα, η Αναγέννηση Πατρών θα παίξει στα Ζαρουχλέικα με τη Νίκη Προαστείου και ο Αρης Πατρών θα διασταυρωθεί στο «Ντα Λουζ» με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Ανω Αλισσού
Διαιτητής: Γ. Ντάβλα
Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Σ. Ασημακόπουλος
Παρατηρητής: Ι. Παπαντωνόπουλος

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: «Κώστας Ζάρρας»
Διαιτητής: Χ. Πετρόπουλος
Βοηθοί: Μ. Κακαφώνης, Α. Καραβασίλης
Παρατηρητής: Κ. Γιαννόπουλος

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ-ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Βραχνεΐκων
Διαιτητής: Ι. Καλύβας
Βοηθοί: Κ. Σιδέρης, Θ. Τραγουλιάς
Παρατηρητής: Γ. Σταθόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Ρίου
Διαιτητής: Χρ. Αναγνωστόπουλος
Βοηθοί: Α. Γκοτσόπουλος, Χρ. Τσιρογιάννης
Παρατηρητής: Ι. Βασιλόπουλος

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ ΡΙΟΛΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Λιμνοχωρίου
Διαιτητής: Ν. Μακρυπόδης
Βοηθοί: Δ. Γκαβέρας, Λ. Τσούτσης
Παρατηρητής: Αθ. Μπόρτζαρης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Σαγεΐκων
Διαιτητής: Λ. Τζαγκαράκης
Βοηθοί: Α. Μεϊντανάς, Σ. Κούσης
Παρατηρητής: Α. Παπαγιαννόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ-ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: Ζαρουχλεΐκων
Διαιτητής: Ν. Χρονάς
Βοηθοί: Γ. Νούλας, Μ. Ανδριανός
Παρατηρητής: Σ. Τηλιγάδας

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ
Ημερομηνία: Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2016
Ωρα: 15.00
Γήπεδο: «Ντα Λουζ»
Διαιτητής: Κ. Ανδριανός
Βοηθοί: Π. Ζούλης, Ε. Διαλυνάς
Παρατηρητής: Θ. Χριστόπουλος

Η βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί Γκολ Ν-Ι-Η
1. Διαγόρας Βραχνεΐκων     22 25-8 7-1-2
2. Κεραυνός Αγ. Βασιλείου     20 18-10 6-2-2
3. Πανμοβριακός Ριόλου     20 18-13 6-2-2
4. Πήγασος Μπεγουλακίου     19 17-16 6-1-3
5. Λιμνοχώρι     19 13-9 6-1-3
6. Ατρόμητος Πατρών     18 13-5 5-3-2
7. Αναγέννηση Πατρών     17 17-12 5-2-3
8. Αρης Πατρών     16 17-10 4-4-2
9. Θύελλα Αιγίου     15 17-14 4-3-3
10. Νίκη Προαστείου     15 16-14 5-0-5
11. Δόξα Παραλίας     13 19-17 4-1-5
12. Εθνικός Σαγεΐκων     11 12-14 3-2-5
13. Πανιώνιος/Αχιλλέας      9 11-22 3-0-7
14. Απόλλων Αιγίου      6 16-25 2-0-8
15. Απόλλων Εγλυκάδας      6 9-26 2-0-8
16. Λέων Αλισσού      3 7-30 1-0-9

 

error: Content is protected !!