Α’ Κατηγορία: Το pre-game της 4ης αγωνιστικής

By
Updated: Οκτώβριος 15, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Στην 4η «στροφή» του μπαίνει σήμερα του Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Αχαΐας, με τους δύο εκπροσώπους της Αιγιάλειας να δίνουν σημαντικά και δύσκολα παιχνίδια.
Η μεν Θύελλα Αιγίου, που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας και προέρχεται από δύο σερί νίκες θα αντιμετωπίσει στα Βραχνέικα τον δυνατό και επίδοξο Πρωταθλητή Διαγόρα, ενώ ο Απόλλωνας Αιγίου θα δώσει δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι στην Ροδιά, αυτή τη φορά απέναντι στον Αρη Πατρών, όπου θέλει πάση θυσία ένα θετικό αποτέλεσμα.
Στο υπόλοιπο πρόγραμμα της ημέρας, η Δόξα Παραλίας και ο Πανμοβριακός Ριόλου που είναι οι μοναδικές ομάδες με το 3×3 στο Πρωτάθλημα θα αγωνιστούν εκτός έδρας την Αναγέννηση Πατρών και τον Πήγασο Μπεγουλακίου αντίστοιχα, ο Ατρόμητος Πατρών θα φιλοξενηθεί από τον Λέοντα Αλισσού, ενώ ο Εθνικός Σαγεΐκων θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Αγ. Βασιλείου. Τέλος στις «μάχες» των νεοφώτιστων, η Νίκη Προαστείου θα παίξει στο Λιμνοχώρι και ο Πανιώνιος/Αχιλλέας θα διασταυρωθεί με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ-ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Βραχνεΐκων
Διαιτητής: Γ. Παπαδόπουλος
Βοηθοί: Σπ. Οικονόμου, Π. Θεοφανόπουλος
Βαθμολογική Θέση: 5η / 4η

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Ροδιάς
Διαιτητής: Ν. Μακρυπόδης
Βοηθοί: Π. Μεσσήνης, Β. Μαρδάς
Βαθμολογική Θέση: 11η / 14η

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ-ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Ζαρουχλεΐκων
Διαιτητής: Λ. Τζαγκαράκης
Βοηθοί: Μ. Κακαφώνης, Χρ. Τσιρογιάννης
Βαθμολογική Θέση: 10η / 1η

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ-ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ ΡΙΟΛΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: «Κώστας Ζάρρας»
Διαιτητής: Ν. Χρονάς
Βοηθοί: Θ. Σπανός, Μ. Ανδριανός
Βαθμολογική Θέση: 3η / 2η

ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Ανω Αλισσού
Διαιτητής: Χρ. Σπηλιωτόπουλος
Βοηθοί: Π. Ζούλης, Γ. Νούλας
Βαθμολογική Θέση: 15η / 8η

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Σαγεΐκων
Διαιτητής: Κ. Ανδριανός
Βοηθοί: Α. Μεϊντανάς, Στ. Ντέλης
Βαθμολογική Θέση: 13η / 12η

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ-ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Λιμνοχωρίου
Διαιτητής: Ι. Καλύβας
Βοηθοί: Α. Γκοτσόπουλος, Γ. Παυλόπουλος
Βαθμολογική Θέση: 7η / 6η

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ
Ημερομηνία: Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016
Ωρα: 16.00
Γήπεδο: Ρίου
Διαιτητής: Ι. Ρηγόπουλος
Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Γ. Βασιλόπουλος
Βαθμολογική Θέση: 9η / 16η

error: Content is protected !!