Γ’ Κατηγορία: Αιγείρα-Αρης Κουνινάς 1-2

Updated: Οκτώβριος 9, 2016

——————————————————————
Την «έκπληξη» της πρεμιέρας στο Πρωτάθλημα του 4ου Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας έκανε ο Αρης Κουνινάς, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-2 της Αιγείρας και όχι μόνο μπήκε με το …δεξί στη νέα σεζόν, αλλά έσπασε και την αρνητική παράδοση απέναντι στην ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας, καθώς μέχρι πρότινος μετρούσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Αντίθετα, για την γηπεδούχο Αιγείρα το σημερινό αποτέλεσμα ήταν εκτός …προγράμματος -πόσο μάλλον στην έδρα της- αφού διεκδικεί την άνοδό της στην Β’ Ε.Π.Σ.Α.
Στο αγωνιστικό μέρος, το ξεκίνημα ήταν καλό και αυτό αποτυπώθηκε στο πρώτο εικοσάλεπτο όταν ο δείκτης του σκορ έγραφε ήδη 1-1. Στο 14’ ο Αρης Κουνινάς προηγήθηκε με γκολ του Μιχάλη Ζήση, ενώ η απάντηση από την Αιγείρα ήταν άμεση, στο 18’ με τον Κώστα Σερβέ. Από εκεί και πέρα ο χρόνος μέχρι το ημίχρονο κύλησε γρήγορα και για τις δύο ομάδες.
Στην επανάληψη της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι του Παναγιώτη Καλλέλη πίεσαν για να σκοράρουν και να γυρίσουν το παιχνίδι, δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως έλειπε η ουσία στην τελική προσπάθεια. Πάντως γκολ επιτεύχθηκε, όχι όμως από την Αιγείρα, αλλά από την πλευρά των φιλοξενούμενων στο 85’ με «δράστη» τον περσινό πρώτο σκόρερ της ομάδας Γιώργο Παρασκευά, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-2.
Αιγείρα: Βασιλακόπουλος, Αγγ. Σκάζας, Λίτι, Β. Σκάζας, Απ. Νακελλάρης, Μαραγκόπουλος, Ψαρράκος, Σερβές, Ε. Μάρκου (75’ Γεωργούλης), Καλλέλης, Α. Μάρκου.
Αρης Κουνινάς: Τσιαγάς, Νικολάου (81’ Τσούνης), Ροδόπουλος, Ζήσης, Λαδικός, Βαλσαμής, Λουρίδας (61’ Ράμμος), Μητρόπουλος (74’ Αγγελόπουλος), Ραμπούζια, Γκούτσε, Παρασκευάς.

• Στην φωτό, οι παίκτες και το επιτελείο του Αρη Κουνινάς σε νικητήρια σέλφι κατά την επιστροφή τους από την Αιγείρα…