Νέες επιτυχίες στο 1ο Εαρινό Κύπελλο Δυτικής Ελλάδας για τον «ΚΕΝΤΑΥΡΟ»

Updated: Μάιος 17, 2016

——————————————————————
Δελτίο Τύπου Κένταυρου
Την Κυριακή 15 Μαΐου έγινε στο πεδίο βολής Αρόης στην Πάτρα το 1ο Εαρινό κύπελλο Δυτικής Ελλάδας. Τον αγώνα συνδιοργάνωσαν τα Αθλητικά Σκοπευτικά Σωματεία: Ε.Σ.ΑΚ., Σ.Α.Σ.Π., Σ.Ο.ΝΑΥΠ., «ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ», ΑΣΟΑ «ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ», «ΑΓΩΓΗ».
Ο αγώνας ήταν Level II και είχε έξι στάδια, ενώ συμμετείχαν περισσότεροι από ογδόντα σκοπευτές. Το πρώτο «μπαμ» έγινε στις 10 π.μ. και τελείωσε στις 4:30 μ.μ. με τις απονομές στους νικητές. Όμορφα στάδια με αρκετές προκλήσεις, κράτησαν σε εγρήγορση τους σκοπευτές όλη την ημέρα.
Ο «ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ» είχε οκτώ συμμετοχές και οι αθλητές του κατέλαβαν σημαντικές θέσεις. Ο Βασίλης Τσιρογιάννης πήρε την 2η θέση στην κατηγορία Standard, ενώ οι Καράμπεχας Παναγιώτης και ο Φιλιππόπουλος Αναστάσιος στην ίδια κατηγορία, πήραν την 9η και 12η θέση αντίστοιχα. Τα κορίτσια του συλλόγου Νικολακοπούλου Ελένη-Μαρία και Στιβαχτοπούλου Ευφροσύνη πήραν τις 3η και 4η θέση στην κατηγορία Standard Ladies, ενώ στην κατηγορία Classic ο Σταύρος Σταυρίδης πήρε την 3η θέση.