Π.Γ.Σ.: «Σεφτέ» νικών (1-0 τον Αγροτικό) με γκολάρα Ξόμπλιου…

Π.Γ.Σ.: «Σεφτέ» νικών (1-0 τον Αγροτικό) με γκολάρα Ξόμπλιου…

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Γ’ Ημίχρονο: Παναιγιάλειος-Αγροτικός Αστέρας (Δηλώσεις Προπονητών)

Γ’ Ημίχρονο: Παναιγιάλειος-Αγροτικός Αστέρας (Δηλώσεις Προπονητών)

—————————————————————— Επιμέλεια βίντεο: Αντώνης Αργυρόπουλος —————————————————————— Σχετικά More »

Κύπελλο Ανδρών Χάντμπολ: Ρίχνεται στην «μάχη» το Σεριφάτο Αιγίου

Κύπελλο Ανδρών Χάντμπολ: Ρίχνεται στην «μάχη» το Σεριφάτο Αιγίου

—————————————————————— Συντάκτης: Θοδωρής Σκούντζος —————————————————————— Σχετικά More »

Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Το pre-game της 9ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Το pre-game της 9ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Football League: Το pre-game της 4ης αγωνιστικής

Football League: Το pre-game της 4ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Γ’ Κατηγορία: Ημέρα εξ αναβολής και στους τέσσερις Ομίλους…

Γ’ Κατηγορία: Ημέρα εξ αναβολής και στους τέσσερις Ομίλους…

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πήγασος Μπεγουλακίου-Απόλλων Αιγίου

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πήγασος Μπεγουλακίου-Απόλλων Αιγίου

—————————————————————— Επιμέλεια: Aigialeiaspor Team —————————————————————— Σχετικά More »

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Λέων Αλισσού-Θύελλα Αιγίου

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Λέων Αλισσού-Θύελλα Αιγίου

—————————————————————— Επιμέλεια: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Η απόκρουση πέναλτι και οι δηλώσεις του Πράσινου (video)

Η απόκρουση πέναλτι και οι δηλώσεις του Πράσινου (video)

—————————————————————— Επιμέλεια βίντεο: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Α’ Κατηγορία: Η ταυτότητα της 11ης αγωνιστικής

Α’ Κατηγορία: Η ταυτότητα της 11ης αγωνιστικής

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

 

Α’ Κατηγορία: Το pre-game της 30ης αγωνιστικής

1pre-gameA

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
«Δεύτε τελευταίον ασπασμόν» σήμερα για το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, όπου διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική και θα κριθεί οριστικά τόσο η ομάδα του θα αναδειχθεί Πρωταθλήτρια, όσο και η ομάδα που θα ακολουθήσει την Ακράτα και τον Ψαθόπυργο στην Β’ Κατηγορία…
Πρώτα απ’ όλα όσον αφορά τα παιχνίδια των τριών εκπροσώπων της Αιγιάλειας, όλα είναι εκτός έδρας. Στα Ζαρουχλέικα η Θύελλα Αιγίου θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Πατρών, στον Αγιο Βασίλειο ο Απόλλωνας Αιγίου θα παίξει με τον τοπικό Κεραυνό, ενώ στα Βραχνέικα η Ακράτα θα διασταυρωθεί με τον Διαγόρα.
Η«μάχη» του τίτλο θα κριθεί σε Οβρυά και Αλισσό, καθώς η Αχαϊκή και ο Ατρόμητος Πατρών θα φιλοξενηθούν αντίστοιχα από τον Αρη Πατρών και τον Λέοντα Αλισσού. Αντίθετα, η παραμονή περνάει από τρία γήπεδα. Στα Σαγέικα ο τοπικό Εθνικός θα υποδεχθεί την Δόξα Παραλίας, στο «Φώτης Αραβαντινός» η Θύελλα Πατρών θα παίξει με τον Πανμοβριακό Ριόλου και στο Ρίο ο Πήγασος Μπεγουλακίου θα φιλοξενηθεί από τον Ψαθόπυργο.
Ολα τα παιχνίδια έχουν την δική τους ιδιαιτερότητα και βαθμολογική σημασία, τα προγνωστικά είναι παρακινδυνευμένα και για την εξέλιξή τους θα έχετε την δυνατότητα να ενημερώνεστε live, έγκυρα και έγκαιρα μέσω του www.aigialeiaspor.com.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
Γήπεδο Ζαρουχλεΐκων, 17.30: Αναγέννηση Πατρών-Θύελλα Αιγίου
Διαιτητής:
 I. Καλύβας
Βοηθοί: Γ. Νούλας, Σ. Κούσης

Γήπεδο «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος», 17.30: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Απόλλων Αιγίου
Διαιτητής:
 Χρ. Σπηλιωτόπουλος
Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Π. Νικολακόπουλος

Γήπεδο Βραχνεΐκων, 17.30: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ακράτα
Διαιτητής:
 Χ. Πετρόπουλος
Βοηθοί: Π. Θεοφανόπουλος, Χ. Γιαραλής

Γήπεδο «Ντα Λουζ», 17.30: Αρης Πατρών-Αχαϊκή
Διαιτητής:
 Γ. Παπαδόπουλος
Βοηθοί: Χρ. Μπαλτάς, Σπ. Οικονόμου

Γήπεδο Ανω Αλισσού, 17.30: Λέων Αλισσού-Ατρόμητος Πατρών
Διαιτητής:
 Λ. Τζαγκαράκης
Βοηθοί: Μ. Κακαφώνης, Π. Θανόπουλος

Γήπεδο Σαγεΐκων, 17.30: Εθνικός Σαγεΐκων-Δόξα Παραλίας
Διαιτητής:
 Γ. Ντάβλα
Βοηθοί: Μ. Ανδριανός, Ε. Σαφαρίκας

Γήπεδο «Φώτης Αραβαντινός», 17.30: Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου
Διαιτητής:
 Ι. Ρηγόπουλος
Βοηθοί: Χρ. Τσιρογιάννης, Στ. Ντελής

Γήπεδο Ρίου, 17.30: Ψαθόπυργος-Πήγασος Μπεγουλακίου
Διαιτητής:
 Γ. Τζουανόπουλος
Βοηθοί: Π. Μεσσήνης, Σπ. Σταυρόπουλος

error: Content is protected !!