Γ’ Κατηγορία: Το pre-game της 26ης αγωνιστικής

By
Updated: Απρίλιος 17, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Με μοναδική εκκρεμότητα την ανάδειξη του Πρωταθλητή, όπου θα προκύψει σήμερα στο γήπεδο της Ροδιάς μεταξύ του Α.Ο. Διακοπτού και της Ζήριας/ΤΑΔ ’93, θα ολοκληρωθεί σήμερα το Πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στον Δ’ Ομιλο, που συμμετείχαν και φέτος οι εκπρόσωποι της Αιγιάλειας και των Καλαβρύτων. Το μεγάλο ντέρμπι κορυφής θα ξεκινήσει στις 5.30 το απόγευμα, με την ομάδα του Διακοπτού να αρκείται σε δύο αποτελέσματα (νίκη ή ισοπαλία), ενώ στην αντίπερα όχθη η ομάδα του Ερινεού θέλει μόνο τη νίκη καθώς υπολείπεται δύο βαθμούς.
Στο υπόλοιπο -διαδικαστικό- πρόγραμμα της ημέρας, η Αργυρά Πατρών και η Αιγείρα θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Προζυμούλη Λύκους Διακοπτού και τον Κεραυνό Σελιανιτίκων αντίστοιχα, η Φλόγα Ροδιάς θα φιλοξενηθεί από τον Σπάρτακο, το Σκεπαστό θα υποδεχθεί τον Α.Ο. Αβύθου, ενώ οι Δάφνες θα διασταυρωθούν στον Πλαστήρα με την Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος. Τέλος, θυμίζουμε ότι στο μοναδικό ματς του Ομίλου που έγινε χθες, ο Φοίνικας Σαλμενίκου επικράτησε με 5-3 του Αρη Κουνινάς…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής:

ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
Γήπεδο Πλαστήρα, 13.30: Α.Ο. Δαφνών-Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος
Διαιτητής:
 Γ. Ασπρουλόπουλος
Βοηθοί: Α. Καλύβας, Π. Καραμάνος

Γήπεδο Νικολεΐκων, 14.30: Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού-Αργυρά Πατρών
Διαιτητής:
 Ν. Μέρμηγκας
Βοηθοί: Αθ. Κομνηνός, Α. Ηλιόπουλος

Γήπεδο Ρίου, 14.30: Σπάρτακος-Φλόγα Ροδιάς
Διαιτητής:
 Α. Χάιδος
Βοηθοί: Χ. Ανδρεόπουλος, Μ. Καββαδίας

Γήπεδο Ροδιάς, 17.30: Α.Ο. Διακοπτού-Ζήρια/ΤΑΔ ’93
Διαιτητής:
 Ι. Ρηγόπουλος
Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Χρ. Τσιρογιάννης

Γήπεδο Δημητρόπουλου, 17.30: Κεραυνός Σελιανιτίκων-Αιγείρα
Διαιτητής:
 Α. Παναγιωτόπουλος
Βοηθοί: Λ. Πρέζας, Γ. Σταματόπουλος

Γήπεδο Σκεπαστό, 17.30: Σκεπαστό-Α.Ο. Αβύθου
Διαιτητής:
 Π. Σακελλαρίου
Βοηθοί: Σπ. Οικονόμου, Σπ. Σταυρόπουλος

Η βαθμολογία (Σε 25 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί Γκολ  Ν-Ι-Η
1. Α.Ο. Διακοπτού     64 87-25 21-1-3
2. Ζήρια/ΤΑΔ ’93     62 56-16 20-2-3
3. Φοίνικας Σαλμενίκου     62 86-28 20-2-4
4. Αργυρά Πατρών     54 64-22 17-3-5
5. Αιγείρα     51 53-27 16-3-6
6. Φλόγα Ροδιάς     47 62-27 15-2-8
7. Α.Ο. Αβύθου     44 58-38 14-2-9
8. Α.Ο. Δαφνών     27 31-47 8-3-14
9. ** Σπάρτακος     23 26-61 7-4-14
10. Αρης Κουνινάς     20 30-62 5-5-16
11. * Κεραυνός Σελιανιτίκων     13 29-64 5-2-17
12. ** Σκεπαστό     11 27-66 3-6-16
13. Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος     10 18-71 3-1-20
14. Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού      7 13-89 1-4-20
* Εχουν από -4 βαθμούς στο Πρωτάθλημα.
** Εχει -2 βαθμούς στο Πρωτάθλημα.
*** Εκκρεμεί το ματς Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος-Κεραυνός Σελιανιτίκων.
**** Ο Φοίνικας Σαλμενίκου και ο Αρης Κουνινάς έχουν έναν αγώνα περισσότερο.
error: Content is protected !!