Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

—————————————————————— Δελτίο Τύπου Ε.Π.Σ. Αχαΐας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

—————————————————————— Ανακοίνωση Παναιγιαλείου —————————————————————— Σχετικά More »

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

—————————————————————— Ανακοίνωση Α.Ο. Διακοπτού —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Ακράτα-Α.Ε. Πάτρα 2005 3-0

Β’ Κατηγορία: Ακράτα-Α.Ε. Πάτρα 2005 3-0

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

 

Γ1 ΕΣΚΑ-Η (1ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Ο Αετός Πατρών και ο Ιωνικός συνεχίζουν ακάθεκτοι να οδηγούν την …κούρσα του φετινού Πρωταθλήματος στον 1ο Ομιλο της Γ1 ΕΣΚΑ-Η, καθώς επικράτησαν της Προοδευτικής (59-32) και των Καλαβρύτων (54-35) αντίστοιχα. Από εκεί και πέρα, ανοδική πορεία καταγράφει ο Ερμής Πατρών που πήρε σπουδαίο διπλό (55-56) στον Αρη Σουδενεΐκων, ενώ οι Ιτιές δεν δυσκολεύτηκαν να επιβληθούν (56-28) του Κένταυρου Πατρών…

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
♦ Καλάβρυτα-Ιωνικός Πατρών: 35-54
♦ Ιτιές-Κένταυρος Πατρών: 56-28
♦ Αρης Σουδενεΐκων-Ερμής Πατρών: 55-56
♦ Αετός Πατρών-Προοδευτική: 59-32

Η βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί  Πόντοι Ν-Η
1. Αετός Πατρών     14 434-363 6-2
2. Ιωνικός Πατρών     14 438-359 6-2
3. Αρης Σουδενεΐκων     13 378-358 5-3
4. Ιτιές     13 396-368 5-3
5. Ερμής Πατρών     12 404-402 4-4
6. Προοδευτική     11 411-467 3-5
7. Κένταυρος Πατρών     10 358-398 2-6
8. Καλάβρυτα      9 357-461 1-7

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:
09/4, 19.00: Κένταυρος Πατρών-Καλάβρυτα
10/4, 17.00: Ιωνικός Πατρών-Αετός Πατρών
10/4, 19.00: Προοδευτική-Αρης Σουδενεΐκων
10/4, 21.00: Ιτιές-Ερμής Πατρών

error: Content is protected !!