Π.Γ.Σ.: Τακτική και μελέτη… ενόψει Πανσερραϊκού

Π.Γ.Σ.: Τακτική και μελέτη… ενόψει Πανσερραϊκού

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

—————————————————————— Δελτίο Τύπου Ε.Π.Σ. Αχαΐας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

—————————————————————— Ανακοίνωση Παναιγιαλείου —————————————————————— Σχετικά More »

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

—————————————————————— Ανακοίνωση Α.Ο. Διακοπτού —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

 

Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Η ταυτότητα της 22ης αγωνιστικής

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Ο Απόλλωνας Σμύρνης πέρασε νικηφόρα από την Ακράτα με σκορ 79-68 και «σφράγισε» και μαθηματικά το εισιτήριο ανόδου για την Β’ Εθνική Κατηγορία, ενώ ταυτόχρονα υποχρέωσε την ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας στην πρώτη της φετινή εντός έδρας απώλεια. Από εκεί και πέρα, ένα βήμα από την άνοδο βρίσκεται πλέον και ο Μανδραϊκός, ο οποίος νίκησε με 78-73 τον Παλαίμονα Κορίνθου, ενώ σπουδαίο διπλό που τον ανεβάζει στην κορυφαία τριάδα πέτυχε ο Χαρίλαος Τρικούπης με 80-69 επί του Πόλις Καλλιθέας. Ακόμα, η Πεντέλη επικράτησε με 75-59 της Νέας Ιωνίας και εξακολουθεί να …βλέπει τετράδα, ο Κεραυνός Αιγίου επιβλήθηκε με 73-51 εκτός έδρας του Σπαρτιατικού και «κλείδωσε» το θέμα της παραμονής και τέλος η ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας πήρε το ροζ φύλλο με σκορ 68-59 απέναντι στον ουραγό Οίακα Ναυπλίου. Τέλος, θυμίζουμε ότι το ματς του Γλαύκου με τον Ικαρο Καλλιθέας έχει μετατεθεί για τις 6 Απριλίου.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:
♦ Ακράτα-Απόλλων Σμύρνης: 68-79
♦ Σπαρτιατικός-Κεραυνός Αιγίου: 51-73
♦ Πόλις Καλλιθέας-Χαρίλαος Τρικούπης: 69-80
♦ Μανδραϊκός-Παλαίμων Κορίνθου: 78-73
♦ Πεντέλη-Νέα Ιωνία: 75-59
♦ ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας-Οίακας Ναυπλίου: 68-59
♦ Γλαύκος-Ικαρος Καλλιθέας: 6/4

Η βαθμολογία (Σε 22 αγώνες):

Θ.           Ομάδα Βαθμοί   Πόντοι Ν-Η
1. Απόλλων Σμύρνης     42 1588-1353 20-2
2. Μανδραϊκός     39 1603-1407 17-5
3. Χαρίλαος Τρικούπης     36 1575-1415 14-8
4. Παλαίμων Κορίνθου     36 1483-1354 14-8
5. Πόλις Καλλιθέας     35 1543-1510 13-9
6. Πεντέλη     35 1581-1458 13-9
7. Ακράτα     34 1473-1582 12-10
8. Κεραυνός Αιγίου     34 1489-1456 12-10
9. * Ικαρος Καλλιθέας     31 1529-1556 10-11
10. * Γλαύκος     30 1369-1426 9-12
11. Νέα Ιωνία     29 1531-1633 7-15
12. ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας     29 1474-1540 7-15
13. Σπαρτιατικός     25 1315-1617 3-19
14. Οίακας Ναυπλίου     24 1332-1582 2-20
* Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το πρόγραμμα της 23η αγωνιστικής:
3/4, 17.00: Οίακας Ναυπλίου-Ακράτα
3/4, 17.00: Κεραυνός Αιγίου-ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας
3/4, 17.00: Μανδραϊκός-Γλαύκος
3/4, 17.00: Απόλλων Σμύρνης-Πόλις Καλλιθέας
3/4, 17.00: Παλαίμων Κορίνθου-Χαρίλαος Τρικούπης
3/4, 17.00: Ικαρος Καλλιθέας-Πεντέλη
3/4, 17.00: Νέα Ιωνία-Σπαρτιατικός

error: Content is protected !!