B’ Κατηγορία: Το pre-game της 24ης αγωνιστικής

By
Updated: Μάρτιος 26, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Με την διεξαγωγή της 24ης αγωνιστικής να διεξάγεται σε τρεις δόσεις, συνεχίζεται το Πρωτάθλημα του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Αχαΐας.
Σήμερα η Δόξα Ελαιώνα θα υποδεχθεί στην Ροδιά τον Μέγα Δικέφαλο με μοναδικό στόχο την κατάκτηση των τριών βαθμών, ενώ για αύριο έχουν προγραμματιστεί πέντε παιχνίδια. Ο Αστέρας Τέμενης θα φιλοξενηθεί από τον Ποσειδώνα Πάτρας, ο Αχιλλέας Καμαρών θα αντιμετωπίσει στο Σαραβάλι την Α.Ε. Πάτρα, η Αναγέννηση/Αίαντας θα υποδεχθεί στην Αβυθο τον Αχαιό Σαραβαλίου, τα Καλάβρυτα θα παίξουν στο Προάστειο με τον Αετό Πατρών και ο Πολύτεκνος θα διασταυρωθεί με τον Α.Ο. Πάτραι. Τέλος, η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη με το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Πανιώνιο/Αχιλλέα και τη Νίκη Προαστείου, ενώ ρεπό θα κάνει ο Δαβουρλής ’92.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
Γήπεδο Ροδιάς, 16.00: Δόξα Ελαιώνα-Μέγας Δικέφαλος
Διαιτητής:
 Γ. Αθανασόπουλος
Βοηθοί: Α. Καραβασίλης, Γ. Βασιλόπουλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
Γήπεδο «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος», 14.00: Ποσειδών Πάτρας-Αστέρας Τέμενης
Διαιτητής:
 Ι. Καλύβας
Βοηθοί: Π. Γεωργακόπουλος, Μ. Κοσμάς

Γήπεδο «Κώστας Ζάρρας», 17.00: Α.Ε. Πάτρα 2005-Αχιλλέας Καμαρών
Διαιτητής:
 Ι. Ρηγόπουλος
Βοηθοί: Δ. Γκαβέρας, Λ. Τσούτσης

Γήπεδο Αβύθου, 17.00: Αναγέννηση/Αίας-Αχαιός Σαραβαλίου
Διαιτητής:
 Γ. Τζουανόπουλος
Βοηθοί: Θ. Σπανός, Χ. Γιαραλής

Γήπεδο Προαστείου, 17.00: Αετός Πατρών-Καλάβρυτα
Διαιτητής:
 Ν. Χρονάς
Βοηθοί: Α. Μεϊντανάς, Ε. Διαλυνάς

Γήπεδο Ζαρουχλεΐκων, 17.00: Πολύτεκνος-Α.Ο. Πάτραι
Διαιτητής:
 Π. Σακελλαρίου
Βοηθοί: Σπ. Οικονόμου, Σπ. Σπυρόπουλος

ΤΕΤΑΡΤΗ 30 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
Γήπεδο Ρίου, 16.30: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Νίκη Προαστείου
Διαιτητής:
 Δεν έχει οριστεί
Βοηθοί: Δεν έχουν οριστεί

Η βαθμολογία (Σε 23 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί Γκολ Ν-Ι-Η
1. Νίκη Προαστείου     53 59-14 17-2-3
2. * Αχαιός Σαραβαλίου     46 38-17 14-4-3
3. Πανιώνιος/Αχιλλέας     44 45-24 13-5-4
4. * Αετός Πατρών     42 40-17 13-3-5
5. Δαβουρλής ‘92     41 56-29 13-2-7
6. Πολύτεκνος     38 41-30 11-5-6
7. * Ποσειδών Πάτρας     32 37-32 10-2-9
8. Αχιλλέας Καμαρών     28 26-35 9-1-12
9. * Μέγας Δικέφαλος     23 23-39 6-5-10
10. * Καλάβρυτα     23 32-43 6-5-10
11. Α.Ε. Πάτρα 2005     21 29-44 6-3-13
12. * Δόξα Ελαιώνα     20 23-40 5-5-11
13. * Αστέρας Τέμενης     19 29-51 5-4-12
14. * Αναγέννηση/Αίας     18 31-50 5-3-13
15. Α.Ο. Πάτραι      9 13-57 2-3-17
* Εχουν κάνει ρεπό στον β’ γύρο.
error: Content is protected !!