Π.Γ.Σ.: Ζητούμενο η διάρκεια στις Σέρρες

Π.Γ.Σ.: Ζητούμενο η διάρκεια στις Σέρρες

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Τακτική και μελέτη… ενόψει Πανσερραϊκού

Π.Γ.Σ.: Τακτική και μελέτη… ενόψει Πανσερραϊκού

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

—————————————————————— Δελτίο Τύπου Ε.Π.Σ. Αχαΐας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

—————————————————————— Ανακοίνωση Παναιγιαλείου —————————————————————— Σχετικά More »

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

—————————————————————— Ανακοίνωση Α.Ο. Διακοπτού —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

 

Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Η ταυτότητα της 21ης αγωνιστικής

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Μία νίκη και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των εκπροσώπων της ΕΣΚΑ-Η στην 21η αγωνιστική του 1ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Πιο συγκεκριμένα, μόνο ο Κεραυνός Αιγίου χαμογέλασε και πήρε το ροζ φύλλο, κερδίζοντας με σουτ στο φινάλε την Πεντέλη με 66-65 και έκανε ένα ακόμη βήμα για την παραμονή του. Αντίθετα, η Ακράτα ηττήθηκε στο Μεσολόγγι με 89-78 από τον Χαρίλαο Τρικούπη εκφράζοντας όμως παράπονα για την διαιτησία, ενώ ο Γλαύκος γνώρισε την ήττα στην παράταση με 72-67 στη Νέα Ιωνία παρότι ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια.
Στα υπόλοιπα αποτελέσματα, ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε άνετα (86-69) της ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας και απέχει μία νίκη από την μαθηματική του άνοδο, την ίδια στιγμή που ο Μανδραϊκός έχασε (83-67) στην Καλλιθέα από τον Ικαρο. Ακόμα, ο Παλαίμονας Κορίνθου κέρδισε (72-51) στο ντέρμπι της 3ης θέσης τον Πόλις Καλλιθέας και στο ντέρμπι των ουραγών ο Σπαρτιατικός πέρασε νικηφόρα από τον Ναύπλιο επικρατώντας (53-61) του τοπικού Οίακα…

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:
♦ Κεραυνός Αιγίου-Πεντέλη: 66-65
♦ Χαρίλαος Τρικούπης-Ακράτα: 89-78
♦ Νέα Ιωνία-Γλαύκος: 72-67 παρ. (60-60 κ.α.)
♦ Απόλλων Σμύρνης-ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας: 86-69
♦ Ικαρος Καλλιθέας-Μανδραϊκός: 83-67
Παλαίμων Κορίνθου-Πόλις Καλλιθέας: 72-51
Οίακας Ναυπλίου-Σπαρτιατικός: 53-61

Η βαθμολογία (Σε 21 αγώνες):

Θ.            Ομάδα Βαθμοί    Πόντοι Ν-Η
1. Απόλλων Σμύρνης     40 1509-1285 19-2
2. Μανδραϊκός     37 1525-1334 16-5
3. Παλαίμων Κορίνθου     35 1410-1276 14-7
4. Χαρίλαος Τρικούπης     34 1495-1346 13-8
5. Πόλις Καλλιθέας     34 1474-1430 13-8
6. Πεντέλη     33 1506-1399 12-9
7. Ακράτα     33 1405-1503 12-9
8. Κεραυνός Αιγίου     32 1416-1405 11-10
9. Ικαρος Καλλιθέας     31 1529-1556 10-11
10. Γλαύκος     30 1369-1426 9-12
11. Νέα Ιωνία     28 1472-1558 7-14
12. ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας     27 1406-1481 6-15
13. Σπαρτιατικός     24 1264-1544 3-18
14. Οίακας Ναυπλίου     23 1273-1514 2-19

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής:
27/3, 15.00: ΦΕΑ Ν. Φιλαδέλφειας-Οίακας Ναυπλίου
27/3, 17.00:
Ακράτα-Απόλλων Σμύρνης
27/3, 17.00: Σπαρτιατικός-Κεραυνός Αιγίου
27/3, 17.00: Γλαύκος-Ικαρος Καλλιθέας
27/3, 17.00: Πόλις Καλλιθέας-Χαρίλαος Τρικούπης
27/3, 17.00: Μανδραϊκός-Παλαίμων Κορίνθου
27/3, 17.00: Πεντέλη-Νέα Ιωνία

error: Content is protected !!