Γ’ Κατηγορία: Το pre-game της 21ης αγωνιστικής

By
Updated: Μάρτιος 5, 2016

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Σε δύο δόσεις θα διεξαχθεί αυτή την εβδομάδα το Πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στον Δ’ Ομιλο, με την διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής, όπου έχουν προγραμματιστεί δύο παιχνίδια για σήμερα και τα υπόλοιπα πέντε για αύριο.
Σήμερα, ξεχωρίζει φυσικά το βαθμολογικό, αλλά και τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στην Ζήρια/ΤΑΔ ’93 και τον Φοίνικα Σαλμενίκου που θα γίνει στις Καμάρες, ενώ την ίδια ώρα στην κοινή έδρα του Πλαστήρα ο Α.Ο. Δαφνών και ο Αρης Κουνινάς θα διασταυρώσουν τα αγωνιστικά τους «ξίφη».
Αύριο, η δράση ξεκινάει από το …πρωί, με το πρωτοπόρο Διακοπτό να υποδέχεται στην Ροδιά τον Α.Ο. Αβύθου και την Αιγείρα να φιλοξενείται στα Νικολέικα από τον Προζυμούλη Λύκους Διακοπτού. Αργότερα, στο Δημητρόπουλο η Φλόγα Ροδιάς θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Σελιανιτίκων, το Σκεπαστό θα παίξει στην έδρα του με τον Σπάρτακο και στο Προάστειο η Αργυρά Πατρών θα υποδεχθεί την Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής:

ΖΗΡΙΑ/ΤΑΔ ’93-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΑΛΜΕΝΙΚΟΥ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 5 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Καμαρών
♦ Διαιτητής: Π. Τιμολέων
♦ Βοηθοί: Σπ. Σταυρόπουλος, Β. Μαρδάς
♦ Θέση: 2η / 3η
♦ Α’ Γύρος: Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζήρια/ΤΑΔ ’93  2-3

Α.Ο. ΔΑΦΝΩΝ-ΑΡΗΣ ΚΟΥΝΙΝΑΣ
♦ Ημερομηνία: Σάββατο 5 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Πλαστήρα
♦ Διαιτητής: Χρ. Ζαρκάδας
♦ Βοηθοί: Γ. Αντωνόπουλος, Α. Ηλιόπουλος
♦ Θέση: 8η / 10η
♦ Α’ Γύρος: Αρης Κουνινάς-Α.Ο. Δαφνών  2-0

Α.Ο. ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ-Α.Ο. ΑΒΥΘΟΥ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 6 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 12.30
♦ Γήπεδο: Ροδιάς
♦ Διαιτητής: Χρ. Σπηλιωτόπουλος
♦ Βοηθοί: Ι. Πανταζόπουλος, Γ. Κουτρουμάνης
♦ Θέση: 1η / 7η
♦ Α’ Γύρος: Α.Ο. Αβύθου-Α.Ο. Διακοπτού  0-4

ΠΡΟΖΥΜΟΥΛΗΣ ΛΥΚΟΙ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ-ΑΙΓΕΙΡΑ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 6 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 12.30
♦ Γήπεδο: Νικολεΐκων
♦ Διαιτητής: Ν. Μέρμηγκας
♦ Βοηθοί: Αθ. Κομνηνός, Χρ. Ζαρκάδας
♦ Θέση: 14η / 5η
♦ Α’ Γύρος: Αιγείρα-Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού  4-0

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ-ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 6 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Δημητρόπουλου
♦ Διαιτητής: Θ. Τραγουλιάς
♦ Βοηθοί: Αθ. Κομνηνός, Π. Καραμάνος
♦ Θέση: 11η / 6η
♦ Α’ Γύρος: Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός Σελιανιτίκων  3-0

ΣΚΕΠΑΣΤΟ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 6 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Σκεπαστού
♦ Διαιτητής: Π. Σακελλαρίου
♦ Βοηθοί: Α. Ηλιόπουλος, Γ. Αντωνόπουλος
♦ Θέση: 13η / 9η
♦ Α’ Γύρος: Σπάρτακος-Σκεπαστό  2-1

ΑΡΓΥΡΑ ΠΑΤΡΩΝ-Α.Ε. ΑΙΓΙΟΥ/ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 6 Μαρτίου 2016
♦ Ωρα: 16.00
♦ Γήπεδο: Προαστείου
♦ Διαιτητής: Λ. Τσούτσης
♦ Βοηθοί: Β. Διαμαντόπουλος, Κ. Τηλιγάδας
♦ Θέση: 4η / 12η
♦ Α’ Γύρος: Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος-Αργυρά Πατρών  0-1

error: Content is protected !!

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο