Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

Γ’ Κατηγορία (4ος Ομιλος): Η ταυτότητα της 8ης αγωνιστικής

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

Ε.Π.Σ.Α. Παιδικό: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Ξεκίνησε η Φάση των «16»

—————————————————————— Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

Π.Γ.Σ.: Πάει για Κυριακή το ματς στις Σέρρες…

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Γρηγόρης Παλούμπης —————————————————————— Σχετικά More »

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

Ε.Π.Σ.Α.: Συμφωνία για φωτοβολταϊκά στο γήπεδο Προσφυγικών!

—————————————————————— Δελτίο Τύπου Ε.Π.Σ. Αχαΐας —————————————————————— Σχετικά More »

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

Π.Γ.Σ.: Λύθηκε η συνεργασία με τον Πατινιώτη

—————————————————————— Ανακοίνωση Παναιγιαλείου —————————————————————— Σχετικά More »

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

Α.Ο. Διακοπτού: Ανακοίνωση αγανάκτησης για την διαιτησία…

—————————————————————— Ανακοίνωση Α.Ο. Διακοπτού —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

Β’ Κατηγορία: Αετός Ρίου-Δόξα Ελαιώνα 1-1

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

Β’ Κατηγορία: Μέγας Δικέφαλος-Αχιλλέας Καμαρών 3-3

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

Β’ Κατηγορία: Ακράτα-Α.Ε. Πάτρα 2005 3-0

Β’ Κατηγορία: Ακράτα-Α.Ε. Πάτρα 2005 3-0

—————————————————————— Ρεπορτάζ: Δημήτρης Τσερεντζούλιας —————————————————————— Σχετικά More »

 

Γ’ Κατηγορία: Το pre-game της 18ης αγωνιστικής

——————————————————————
Συντάκτης: Δημήτρης Τσερεντζούλιας
——————————————————————
Κυριακή σήμερα και το Πρωτάθλημα στον Δ’ Ομιλο της Γ’ Κατηγορίας συνεχίζεται με την διεξαγωγή της 18ης αγωνιστικής. Το «μενού» μπορεί να μην περιλαμβάνει το μεγάλο ντέρμπι, ωστόσο όλες οι αναμετρήσεις κρύβουν ξεχωριστό ενδιαφέρον, βαθμολογικό και γοήτρου…
Χρονικά το πρώτο παιχνίδια θα γίνει στα Νικολέικα στις 12.30 με τον Προζυμούλη Λύκους Διακοπτού να φιλοξενούν τον Α.Ο. Δαφνών, ενώ τα υπόλοιπα ματς έχουν προγραμματιστεί για τις 15.30. Ο πρωτοπόρος Α.Ο. Διακοπτού θα υποδεχθεί στην Ροδιά το Σκεπαστό και έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη, την ίδια στιγμή που η Ζήρια/ΤΑΔ ‘93 και ο Φοίνικας Σαλμενίκου που ακολουθούν, να  αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον Αρη Κουνινάς και την Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειο αντίστοιχα. Ακόμα, η Αργυρά Πατρών θα παίξει στο Προάστειο με τον Κεραυνό Σελιανιτίκων και η Αιγείρα θα υποδεχθεί στο γήπεδο της στον Σπάρτακο, ενώ στο σημαντικό από βαθμολογικής άποψης ματς ο Α.Ο. Αβύθου θα διασταυρωθεί στο Δημητρόπουλο με την Φλόγα Ροδιάς…

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής:

ΠΡΟΖΥΜΟΥΛΗΣ ΛΥΚΟΙ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ-Α.Ο. ΔΑΦΝΩΝ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 12.30
♦ Γήπεδο: Νικολεΐκων
♦ Διαιτητής: Χρ. Ζαρκάδας
♦ Βοηθοί: Γ. Αντωνόπουλος, Α. Ηλιόπουλος
♦ Θέση: 14η / 8η
♦ Α’ Γύρος: Α.Ο. Δαφνών-Προζυμούλης Λύκοι Διακοπτού 3-0

Α.Ο. ΔΙΑΚΟΠΤΟΥ-ΣΚΕΠΑΣΤΟ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Ροδιάς
♦ Διαιτητής: Π. Γιαννέας
♦ Βοηθοί: Π. Ψιμάρνης, Δ. Χριστόπουλος
♦ Θέση: 1η / 13η
♦ Α’ Γύρος: Σκεπαστό-Α.Ο. Διακοπτού 1-5

ΑΡΗΣ ΚΟΥΝΙΝΑΣ-ΖΗΡΙΑ/ΤΑΔ ’93
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Πλαστήρα
♦ Διαιτητής: Ελ. Παπάδης
♦ Βοηθοί: Μ. Ψιμάρνης, Θ. Θέμος
♦ Θέση: 10η / 2η
♦ Α’ Γύρος: Ζήρια/ΤΑΔ ’93-Αρης Κουνινάς 2-1

Α.Ο. ΑΒΥΘΟΥ-ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Δημητρόπουλου
♦ Διαιτητής: Χρ. Σπηλιωτόπουλος
♦ Βοηθοί: Α. Μαργαρώνης, Λ. Πρέζας
♦ Θέση: 7η / 6η
♦ Α’ Γύρος: Φλόγα Ροδιάς-Α.Ο. Αβύθου 2-1

Α.Ε. ΑΙΓΙΟΥ/ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΑΛΜΕΝΙΚΟΥ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Νικολεΐκων
♦ Διαιτητής: Ν. Μέρμηγκας
♦ Βοηθοί: Π. Θεοφανόπουλος, Α. Ηλιόπουλος
♦ Θέση: 12η / 3η
♦ Α’ Γύρος: Φοίνικας Σαλμενίκου-Α.Ε. Αιγίου/Παναιγιάλειος 1-0

ΑΙΓΕΙΡΑ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Αιγείρας
♦ Διαιτητής: Π. Σακελλαρίου
♦ Βοηθοί: Β. Μαρδάς, Σπ. Σταυρόπουλος
♦ Θέση: 4η / 5η
♦ Α’ Γύρος: Σπάρτακος-Αιγείρα 2-2

ΑΡΓΥΡΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
♦ Ημερομηνία: Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2016
♦ Ωρα: 15.30
♦ Γήπεδο: Προαστείου
♦ Διαιτητής: Δ. Παπαπαύλου
♦ Βοηθοί: Π. Διονυσόπουλος, Π. Πετρούτσος
♦ Θέση: 4η / 11η
♦ Α’ Γύρος: Κεραυνός Σελιανιτίκων-Αργυρά Πατρών 1-4

error: Content is protected !!