«Aigialeiaspor»: Live ενημέρωση (13/02/2016)

Η σύνθεση του Παναιγιαλείου:
Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Κολόκας, Φωτιάς (81′ Γκούφα), Κρισμάρεβιτς, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Λινάρδος (54′ Γκατσέσα), Ζουνίνιο, Σκαρτσίλας (73′ Μπουρλάκης).
Η σύνθεση της Λαμίας: Πίτκας, Σιλιγαρδάκης, Πίντο (94′ Λεάντρο), Σιατραβάνης, Γιαλούσης, Φάμπιο, Κοτσώνης, Καραγιάννης (58′ Τόσκας), Μπουλούλης, Μίλιεβιτς (87′ Τζόκιτς), Κυριακόπουλος.

Η εξέλιξη του αγώνα:
13′: Στην πρώτη υποψία φάσης του αγώνα, σε σουτ του Ζουνίνιο η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
16′: Σε σουτ του Σιατραβάνη έξω από την περιοχή, ο Αθανασόπουλος έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Μίλιεβιτς που έκανε το σουτ και ο Αθανασόπουλος έδιωξε πάλι σε κόρνερ.
22′: Σε κόρνερ του Γιαλούση από αριστερά, ο Σιατραβάνης κινήθηκε μέσα στην περιοχή και με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ για την Λαμία (0-1).
25′: Κίτρινη κάρτα στον Φωτιά (Παναιγιάλειος).
27′: Από πάσα του Ζουνίνιο, ο Σπίνουλας σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και απομακρύνθηκε στη συνέχεια.
28′: Σε ανατροπή του Σπίνουλα από τον Πίτκα μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής Μπαλατσούκας «έκλεισε» τα μάτια σε καταφανέστατο πέναλτι, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
38′: Κίτρινη κάρτα στον Μπουλούλη (Λαμία).
40′: Από διώξιμο του Γκοτσούλια, η μπάλα κόντραρε στον Καραγιάννη και έφθασε στον Πίντο, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον εξελθώντα Αθανασόπουλο και ζευγάρωσε τα τέρματα της Λαμίας (0-2)
43′: Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία, όταν από λάθος του Παναιγιαλείου στην άμυνα ο Καραγιάννης βγήκε τετ α τετ με τον Αθανασόπουλο, όμως πλασάρε λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
45′: Σε κόρνερ του Ζουνίνιο από δεξιά, η κεφαλιά Φωτιά εξουδετερώθηκε δύσκολα σε κόρνερ από τον Πίτκα. Στην εξέλιξη της φάσης, σε σέντρα του Σανδραβέλη, ο Πίτκας είπε και πάλι «όχι» στον Φωτιά, που με πλασέ προσπάθησε να μειώσει ο σκορ.
49′: Σε μακρινό σουτ του Σπίνουλα, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Πίτκα.
51′: Κίτρινη κάρτα στον Σιλιγαρδάκη (Λαμία).
52′: Σε φάουλ του Ζουνίνιο, ο Κολόκας έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το το δεξί κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
58′: Κίτρινη κάρτα στον Καραγιάννη (Λαμία).
60′: Σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπίνουλα, από θέση έξω αριστερά, η μπάλα πέρασε έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
64′: Σε σέντρα του Ζουνίνιο από δεξιά, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά με την βοήθεια και του αέρα, ωστόσο πέρασε ελάχιστο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.
67′: Σε σέντρα του Σκαρτσίλα από αριστερά, ο Κρισμάρεβιτς με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πίτκα και μείωσε το σκορ για τον Παναιγιάλειο (1-2).
70′: Κίτρινη κάρτα στους Κρισμάρεβιτς (Παναιγιάλειος) και Φάμπιο (Λαμία).
71′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο να φτάσει στην ισοφάριση. Σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζουνίνιο, η μπάλα έσκασε στο έδαφος, και ο Πίτκας με την βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού έδιωξε σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
74′: Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση (Λαμία).
76′: Σε μία φάση όπου δεν «μύριζε» γκολ, σε μακρινό σουτ Σιατραβάνη ο Αθανασόπουλος δεν έκανε καλό υπολογισμό, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και να καταλήξει στα δίχτυα του Παναιγιαλείου για τρίτη φορά (1-3).
87′: Κίτρινη κάρτα στον Μίλιεβιτς (Λαμία).
90′: Κίτρινη κάρτα στον Τόσκα (Λαμία).
91′: Ο Γκατσέσα πλάσαρε πεσμένος στο έδαφος από την μικρή περιοχή, όμως ο Πίτκας μπλόκαρε.
92′: Κίτρινη κάρτα στον Κυριακόπουλο (Λαμία).
93′: Κίτρινη κάρτα στον Πίντο (Λαμία).
94′: Αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) ο Σιλιγαρδάκης (Λαμία).

♦ Απόλλων Σμύρνης-Χανιά: 1-0 (25′ Δεληζήσης)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ – Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ  ΤΕΛΙΚΟ
Σεριφάτο-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 30-25
10′:
7-3
20′: 13-7
30′: 17-9  (ημίχρονο)
40′: 21-15
50′: 26-20
60′: 30-25  (τελικό)